Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarın MAVI için Teknik Düzeltme Geliyor

Yarın yatırımcılarına temettü ödemesi yapmaya hazırlanan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin MAVI kodlu hisseleri için fiyat düzenlemesi geliyor.
Yarın MAVI için Teknik Düzeltme Geliyor
HABER GİRİŞ

Son bilançosunda zarar yazmasına rağmen yatırımcısına verdiği temettü sözünü tutan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin MAVI kodlu hisselerinde yarın fiyat düzenlemesi yapılacak.

25 Nisan 2024 tarihinde toplanan genel kuruldan çıkan temettü kararında, 6 Mayıs 2024 tarihinde kâr payı dağıtımı yapmaya hazırlandığını duyuran şirket, yarın pay başına brüt 2,1269528 TL, net 1,9142575 TL ödeme gerçekleştirecek.

Temettü ödemeleri yatırımcıların hesabına 8 Mayıs Çarşamba günü yansıyacak. Şirketin 2 lirayı aşan temettü ödemesi için hisselere de teknik düzeltme gelecek olup, MAVI kodlu payların fiyatı, brüt temettü oranında düşürülecek.

Böylece MAVI, 6 Mayıs Pazartesi günkü seansa, 3 Mayıs Cuma gününde kapanış fiyatına göre 2.13 TL düşerek başlayacak. MAVI için teorik fiyat 94.37 TL olarak uygulanacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.