Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarın Temettü Günü! 2 Şirket Ödemeye Çıkıyor

S&P’nin kredi notu kararını fiyatlamaya hazırlanan Borsa İstanbul’da yeni haftanın bir diğer gündemi temettü olacak. 2 şirket temettü dağıtımına hazırlanıyor.
Yarın Temettü Günü! 2 Şirket Ödemeye Çıkıyor
HABER GİRİŞ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard Poor’s (S&P) tarafından Cuma günü piyasalar kapandıktan sonra gelen raporda Türkiye’nin kredi notunun beklentilere paralel olarak yükseltilmesi, borsada yeni haftanın ilk işlem günü için heyecanlı bekleyiş yaratırken, bir güzel haber de temettü tarafından geldi.

6 Mayıs Pazartesi günü 2 şirket yatırımcıları için temettü ödemesi gerçekleştirecek. Geçen yılın kârından hissedarlarına nakit kâr payı ödemeye hazırlanan isimler; Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVI) ve Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş. (MACKO) oldu.

MAVI kodlu hisseler için yarın pay başına brüt 2,1269528 TL, net 1,9142575 TL ödeme yapılacak. Mavi Giyim’in yarın yapacağı kâr paylaşımıyla temettü verimi yüzde 2,20 oranında olacak.

Temettü verimi yüzde 6,19 olan MACKO için ise bay başına brüt 6.09 TL, net 5.481 TL ödeme gerçekleştirilecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.