Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Parayı Bulmak için Birazcık Gözünüzü Açın!

Parayı bulmak için ne yapmak gerekir? Aslında hayalini kurduğunuz zenginliğe ulaşmak için birazcık gözünüzü açmanız yeterli olabilir!
Parayı Bulmak için Birazcık Gözünüzü Açın!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Cebimiz kolayca para görse ne olurdu sanki… Ama nerde bizde o şans” diye düşünenlerden misiniz? Şansınızı sınamayın, belki de bunun için doğru yolu henüz bulamadınız! Çünkü kolay yoldan para kazanan birçok kişi var; en azından biz dışarıdan baktığımız zaman öyle düşünüyoruz. Size göre daha az emek vererek çalışmasına rağmen, daha fazla para kazandığını gördüğünüz insanlar sizin de çevrenizde yok mu? Elbette var! “Nasıl oluyor da böylesine kolay para kazanıyor” diye düşündüğünüz de çok olmuştur. Dert etmeyin, gözünüzü dört açın ve birazdan paylaşacağım yöntemleri uygulayın!

Günümüzde para kazanmanın birçok yöntemi var ve hemen hepimiz kendi yöntemimizi geliştirebiliyoruz. Ama bazı insanlar var ve onlar sadece “kolay parayı” seçerler. Şansları da yaver giderse, onlardan keyiflisi yoktur. İnternetten para kazananlar, yatırım yapanlar, ikinci el eşya satanlar, fotoğraf çekenler, resim yapanlar gibi uzatabileceğimiz kocaman bir liste var. Peki, sizce bu yöntemler dışında elimiz boş, gönlümüz hoş gezerken de para kazanamaz mıyız?

Elbette kazanırız, işte size gözünüzü birazcık açarak parayı bulmanızı sağlayacak önerilerimiz:

Yerleri Taramaya Başlayın

Yerleri Taramaya BaşlayınBiliyorsunuz, bazı şansız insanlar, ceplerine veya çantalarına koydukları parayı düşürürler. Bazı şanslı insanlar ise bu parayı bulurlar. Özellikle ödeme yapılan kasaların çevresinde para düşürülmektedir. Düşüren kişiler de bunu genellikle fark etmemektedir veya çok fazla önemsememektedir. Genel olarak bankaların çevresinde yerde para bulma ihtimaliniz yüksektir ve detektörlerinizi açmanızda fayda vardır.

Bankamatik ve Otomatların Para Üstü Veren Yerleri

Bankamatik ve Otomatların Para Üstü Veren YerleriYiyecek veya içecek alınan otomatların, para üstü veren kısımlarını kontrol etmek de oldukça mantıklıdır. Aynı şekilde bankamatiklerin de para üstü veren kısımlarında para unutulması sıklıkla yaşanmaktadır. Bir anlık dalgınlık, alınan güzel yiyecek veya yapılan ödemenin sinirleri bozması gibi durumları para üstü alınacağını unutturabilir. Bu durum ise gözünü dört açmış uyanıklar için para kazanma yöntemidir. Aynı zamanda bankamatik ve otomatların çevresine bakmakta da fayda vardır.

Ücretli Tuvalet Yerleri

Ücretli Tuvalet YerleriHemen herkes tuvalette cüzdanını, çantasını unutabilir veya düşürebilir. Aynı şekilde çantasındaki veya cüzdanındaki parayı da düşürebilir ve genellikle yerler pis düşüncesiyle almaya pek yanaşmaz. Unutmayın, paralar, tuvaletten bulaşacak bakterilerden daha çok bakteri taşıyor. Bedavadan para sahibi olmak istiyorsanız, ücretli tuvaletler de iyi bir seçenektir.

Koltukların Arası ve Altı

Koltukların Arası ve AltıFazla derin olmayan cepler, genellikle içindekileri özellikle de parayı düşürmek için birebirdir. Eğer bir koltuğa uzanmışsanız ve hafif yayılarak oturmuşsanız, muhtemelen cebinizdeki bozuk para, telefon gibi eşyalar dökülecektir. Gözünü dört açan para bulucular ise zekice bir hareketle, koltuğun minderlerinin arasından ve altından çıkan parayı cukkalamaktadır.

Stadyum Koltuklarının Çevresi ve Altı

Stadyum Koltuklarının Çevresi ve AltıBüyük bir heyecanla spor müsabakalarının izlendiği stadyumlar da para bulmak isteyenler için en iyi yerlerdir. Atılan golün sevinciyle veya kaçırılan basketin siniriyle yerinizde tepinirken cebinizdeki paralar yerlere saçılabilir, cüzdanınız cebinizden firar edebilir. İşte bu durum da bedavaya para sahibi olmak isteyen uyanıklar için iyi bir yöntemdir.

Çit ve Mazıların Arası

Çit ve Mazıların ArasıÇitlerin veya mazıların arası tam bir para yuvası olabilir. Yolun diğer tarafından paranızı düşürmüş olsanız bile rüzgarın etkisiyle uçar ve muhtemelen bir çite takılır. Genellikle oraya kadar düşeceği de pek akıllara gelmez. Bu nedenle yol kenarlarında göreceğiniz çitlerin ve mazıların arasına mutlaka bakın.

Paranızı Çalıştırın

Paranızı ÇalıştırınYukarıdaki yöntemler sizi tahmin etmedi ve çok saçma mı geldi? O zaman çok daha mantıklı bir yoldan bahsedelim; paranızı çalıştırın! Kolay bir şekilde para kazanmak istiyorsanız, paranızı boş boş bekletmeyin ve yatırım yapın. Günümüzde pek kayda değer görmediğiniz 3 – 5 parayla bile yatırım yapabiliyor ve kar elde edebiliyorsunuz. Üstelik bunu internet üzerinden, yerinizden bile kalkmadan yapmanız mümkün. İnternetten yatırım yapmak, kolaylığı nedeniyle birçok kişinin ilgisini çekiyor ve yaş fark etmeksizin yatırımcı bulunduruyor. Forex piyasası, bu piyasaların başında geliyor ve sunduğu işlem olanakları sayesinde bilinçli bir şekilde işlem yapan yatırımcısına kazandırıyor. Yatırım ile sen de yattığın yerden para kazanabilirsin.

Yüklü Miktardaki Paraların Seri Numarasını Kaydedin

Yüklü Miktardaki Paraların Seri Numarasını KaydedinEğer şansınız yaver gidip bozuk para dışında bir tomar para bulmuşsanız, mutlaka seri numarasını kaydedin. Çünkü bu paraların seri numaraları takip ediliyor olabilir ve kullanmanız durumunda başınız belaya girebilir. Yüklü miktarda bulduğunuz paraları polise bildirmeniz çok daha iyi olacaktır. Bunun yanında seri numaraları birbirinden alakasız ve takip edilebilir değilse, dilediğini gibi kullanabilirsiniz.

Depozitolu Şişe Toplayın

Depozitolu Şişe ToplayınDepozitolu şişeleri hepimiz biliyoruz ve bunların market veya ilgili yerlere geri iade edilmesiyle belli bir paraya sahip oluyoruz. Özellikle tekel bayiler, büyük marketler, depozitolu şişeler için belli bir tutar ödemektedir. Eğer kolay bir şekilde para sahibi olmak istiyorsanız, etrafınızdaki boş depozitolu şişeleri toplamaya başlayın. Bu konuda biraz araştırma yaptığınız zaman yalnızca şişelerin değil, diğer kutu ve tenekelerin de iadesi olduğunu göreceksiniz. Bunları toplayan merkezleri bulup oralara iade yapabilirsiniz.

Yürürken Etrafınıza Bakmak En Büyük Eğlenceniz Olsun

Yürürken Etrafınıza Bakmak En Büyük Eğlenceniz OlsunAkşam veya sabah yürüyüşleri, bedavadan para bulmak isteyenler için güzel fırsatlar sunabilir. Parklarda, yürüyüş yollarında ve en işlek caddelerde yürürken yerlere dikkatlice bakmayı alışkan edinin. Mutlaka 3 – 5 bir şey bulacaksınız.

Sonuç olarak kolay para kazanmanın birçok yolu var. Yasal yollar dışına çıkmanızı elbette önermiyoruz. Aynı zamanda yolda bulacağınız paradan da ne kadar hayır gelir bilemeyiz. Ama ne demişler, emek olmadan yemek olmazmış. Bu nedenle çalışmayı sevmeseniz bile kendinize uygun yasal bir para kazanma yolu geliştirebilirsiniz. Parayla olan ilişkinizi iyi tutabilmek için ücretsiz finansal okur-yazarlık kurslarına katılabilir, parayı nasıl yönetmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca internette para konulu eğitimler bulabilirsiniz ve gelirinizi nasıl artıracağınız konusunda fikirler geliştirebilirsiniz. Kendinizi ve bakış açınızı sürekli geliştirmek, paranın kendiliğinden gelmesini sağlayacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın