Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Açılışta Sert Yükselen Oyak Çimento Hisseleri %8 Primli Seyrediyor

Oyak Çimento hisseleri, Kanal İstanbul’un imar planının onaylanmasıyla, haftanın ilk işlem gününde güçlü performans sergiliyor.
Açılışta Sert Yükselen Oyak Çimento Hisseleri %8 Primli Seyrediyor

BIST 30 şirketleri arasında yer alan Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. (OYAKC) hisseleri, güne keskin yükselişle başladı. Açılışta 7,36 TL fiyatını kaydeden şirket hisseleri, günün ilk yarısında 7,74’e kadar yükseldi.

Oyak Çimento’nun hisse senedi fiyatı, saat 12.08’de %8,24 artışla, 7,61 TL’den işlem görüyor.
Oyak Çimento Hisseleri Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen hafta boyunca dalgalı bir performans sergiledi. 6,23 – 7,43 arasında hareket edip, kapanışı 7,04’ten yaptı. Bu sabah ise yukarı yönlü harekete geçerek, kayıplarını telafi etmeye yöneldi. Oyak Çimento hisseleri haftalık %9,94, yıllık %50 yükselirken, aylık bazda %0,52’lik düşüşe işaret etti.

90.962.241,87 TL hacme sahip olan hisselerde, yılın en yükseği 10,24, en düşüğü 4,87 TL olarak kaydedildi. Teknik göstergelere göre 7,16 – 7,34 TL seviyeleri destek, 7,72 – 7,92 seviyeleri direnç fiyatları olarak takip ediliyor.

Analistler hisselerde bu sabah gerçekleşen yükselişte, Kanal İstanbul konusundaki gelişmenin etkisi oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, cumartesi günü yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul’un imar planının onaylandığını söyledi.

Bu gelişmenin desteğiyle, çimento şirketlerinin hisseleri haftaya pozitif bir başlangıç yaptı. Söz konusu şirketlerin yer aldığı sektör endeksi olan taş ve toprak endeksi (XTAST) ise açılıştan bu yana en fazla yükselenlerde başı çekiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum