Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

New York Times Hisseleri Güçlü 3Ç21 Sonuçlarıyla Yükseldi

Önde gelen Amerikan medya şirketi The New York Times Company, artan reklamcılık ve dijital satışlardan faydalanarak beklenti üzeri üç aylık kazanç açıkladı.
New York Times Hisseleri Güçlü 3Ç21 Sonuçlarıyla Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

2021’in üçüncü çeyreğinde 0,23 dolar kazanç elde eden medya devinin geliri de Wall Street beklentilerini aştı. Toplam gelirler, güçlü dijital abonelik ve toplam reklam geliri artışıyla çeyreklik dönemde yüzde 19 arttı.

Sonuçlar piyasalarda hoşnutluk yaratırken hisseler açılış öncesinde yükseldi.

TSİ 16.00’da yüzde 1,6 artıda işlem gören hisseler, pozitif seansa işaret etti.
NYT Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Faaliyet kârı, 2020’nin aynı dönemindeki 39,6 milyon dolardan 2021’in üçüncü çeyreğinde 49,0 milyon dolara yükseldi.

Düzeltilmiş faaliyet kârı da önceki yıldaki 56,5 milyon dolardan 65,1 milyon dolara yükseldi. Bu noktada Daha yüksek abonelik, reklam ve diğer gelirlerin, yüksek maliyetleri fazlasıyla dengelediği belirtildi.

The New York Times Company Başkan ve CEO’su Meredith Kopit Levien, güçlü bir çeyrek geçirdiklerini belirterek toplamda 455 bin yeni dijital abone eklediklerini aktardı.

Çeyrek boyunca bir milyondan fazla uluslararası dijital abonelikle bir dönüm noktasına ulaştıklarını bildirdi. Toplamda The Times’ın dijital ve basılı ürünlerinde 8,3 milyondan fazla ücretli abonelikle üçüncü çeyreği tamamladığını ekledi.

Toplam gelirler, güçlü dijital abonelik ve toplam reklam geliri artışıyla çeyreklik dönemde yüzde 19 arttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu