Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Morgan Stanley Hisseleri 4Ç19 Kârıyla Yükseldi

Morgan Stanley hisseleri, şirketin analistlerin kâr beklentilerini aşmasının ardından yükseldi.
Morgan Stanley Hisseleri 4Ç19 Kârıyla Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Morgan Stanley’nin hisseleri, şirketin analistlerin kâr beklentilerini aşmasının ve üç ana işletmesinin her birinin beklenenden daha fazla gelir elde etmesinin ardından yükseldi.

Dördüncü çeyrek kârının yüzde 46 artışla 2.24 milyar dolara ya da hisse başına 1.30 dolara çıktığını duyurdu ki Refinitiv analistlerinin tahmini 99 sent olmuştu. Gelir de yüzde 27 artışla 10.86 milyar dolara yükseldi ki bu da 9.72 milyar dolarlık tahmini 1 milyar doların üzerinde aştı. Morgan Stanley’nin hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 2.7 seviyesinde yükseldi.

CEO James Gorman açıklamada, tüm işletmelerinde üç aylık güçlü kazançlar sağladıklarını bildirdi.

Morgan Stanley Güçlü Sonuçlar “Firma geneli gelirler, arka arkaya dördüncü çeyrek boyunca 10 milyar doların üzerinde gerçekleşerek rekor tam yıl gelirleri ve net gelirle sonuçlandı. Bu tutarlı performans, belirtilen tüm performans hedeflerimizi karşıladı.” J.P. Morgan Chase’den Goldman Sachs’a dev rakiplerin sabit gelir ticareti gelirinde büyük sıçramalar kaydettiği çeyrekte, analistler Morgan Stanley’nin bunu takip edip etmeyeceğini görmek istedi.

Gorman, Morgan Stanley’i varlık yönetimine doğru eğdi ve bir zamanlar mücadele eden tahvil ticareti bölümünü elde geçirdi.

Morgan Stanley 4Ç19 Bilanço Ancak ticaret ve danışmanlık işlemleri hala şirketin iş karmasının önemli bir parçası olarak devam ediyor.

Geçen ay Morgan Stanley, belirsiz bir ekonomik görünüm nedeniyle işgücünün yaklaşık yüzde 2’sini kesmişti. Morgan Stanley, sonuçları bildiren en büyük altı ABD bankasından sonuncusu oldu. J.P. Morgan, Citigroup ve Bank of America, bu haftanın başlarında tahvil ticareti konusunda analistlerin beklentilerini aşan karlar açıkladı.

Wells Fargo ve Goldman Sachs’daki sonuçlar ise skandallara bağlı yasal masraflarla gölgelendi.

Wells’deki yasal masraflar sahte hesaplar meselesine bağlıyken Goldman Sachs 1MDB soruşturmasından etkilendi. Wall Street’in beklentilerine göre Morgan Stanley’de kazançlar hisse başına 99 sent olmalıydı. Gelir ise bir yıl önceye göre yüzde 14 yükselerek 9.72 milyar dolar olmalıydı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu