Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Merko Gıda Özel Hesap Dönemi Toplantısını Ertelerken, Hisseleri %2 Artıda

Merko Gıda, gerekli katılımın olmaması nedeniyle bugün yapılması planlanan toplantısını ileriki bir tarihe erteledi.
Merko Gıda Özel Hesap Dönemi Toplantısını Ertelerken, Hisseleri %2 Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. 15.11.2021 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan toplantıyı, gerekli toplantı nisabı olan %25 oranında payı temsilen pay sahibi katılımı olmaması nedeniyle ertelendiğini duyurdu.

01.07.2020 – 30.06.2021 tarihli özel hesap dönemi Olağan Genel Kurul toplantısının, bugün saat 15.00’te Fenerbahçe Mahallesi Mehmet Efendi Sokak Dalyan Sitesi F Blok İç Kapı No:21 Kadıköy İstanbul adresinde yapılması planlanıyordu.

Ertelenen toplantının 09.12.2021 tarihinde yine aynı adreste yapılmasına karar verildi. Ancak bu kez toplantı nisabı aranmayacağının altı çizildi. Toplantıda İstanbul İl Ticaret Müdürlüğü – Bakanlık Temsilcisi bulundurulması, Sermaye Piyasası Kurulu ve BIST mevzuatı ile ilgili kanuni işlemlerin ifasına oy birliğiyle karar verildiği bildirildi.

Merko Gıda hisseleri günü kazançlı bitirmeye yöneldi.
Merko Gıda Hisseleri %2 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

BIST gıda ve içecek endeksi altında işlem gören şirket hisseleri (MERKO), güne 4,52 liradan başladı. Son kapanışını 4,50’den gerçekleştirdi. Saat 12.35’te günün en yüksek seviyesine çıktı.

4,66 liraya kadar yükselen hisseler bu seviyeden sonra yönünü aşağı çevirdi. Kazancının bir kısmını verse de pozitif bölgede kalmayı başardı. Saat 16.45’te %2 artışla 4,59 liradan işlem görüyor.

Merko Gıda hisselerinin değeri son bir hafta içinde %2,68, bir ayda %3,61 oranında yükseldi. Yıllık dönemde ise %62 oranında geriledi. BIST gıda endeksi (XGİDA), şu dakikalarda %1,52 artıda seyrediyor.

Bileşenlerinden en iyi performansı %3,67 artışla Türk Tuborg gösterirken, Merko Gıda %2 artış gösteren dört şirket arasında yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu