Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lokman Hekim Hisseleri Beklenti Üstü Kar Desteğiyle Güçlü Yükseldi

Yatırımcıların üçüncü çeyrek rakamlarını değerlendirdiği Lokman Hekim hastanesinin hisseleri açılışta sert yükseldikten sonra ivme kaybetti.
Lokman Hekim Hisseleri Beklenti Üstü Kar Desteğiyle Güçlü Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş. dün akşam piyasa kapanışının ardından finansal raporunu yayımladı.

Şirket 2021’in üçüncü çeyreğinde ana ortaklık net dönem karını, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %118 artırarak 21,8 milyon liraya çıkardı. Bu rakam 11 milyon TL olan piyasa beklentisini ikiye katlarken, hisseler güçlü veriyle güne sert yükselişle başladı.

Lokman Hekim hisseleri (LKMNH) güne 11,20 liradan başladı.
Lokman Hekim Hisseleri %0,64 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü kapanışını 10,94 liradan yaptı. Bu sabah olumlu gelen finansal verilerden aldığı destekle %3’ün üzerinde yükseldi. Açılışın hemen ardından 11,27 liraya çıktı. Bu seviye 5 Ekim’deki 11,29 sonrasındaki en yüksek fiyatı temsil ediyor.

Saat 10.29’da %0,64 değer kazancıyla 11,02 liradan işlem görüyor. Bir aydan fazla sürenin en yüksek seviyesine çıkan hisselerin aylık bazda artış oranı %4’e yaklaştı.

Yatırımcısına haftalık getirisi %7, yıllık %60 seviyesinde. Lokman Hekim hisseleri 2021’in başından bu yana endeksin %41 üzerinde performans gösterdi. Analistler beklenti üstü gelen kar rakamlarının hisseleri sınırlı düzeyde destekleyeceğini öngördü.

Şirket yılın üçüncü çeyreğinde hasılatını, geçen yılın aynı zamanına kıyasla %42 artırarak 120 milyon liraya yükseltti. Beklenti 112 milyon TL civarındaydı. 30 milyon TL gelen FAVÖK yıllık bazda %18 arttı.

Artan maliyetler nedeniyle brüt kar marjı 4 puan azalarak %25,8 oldu. Net kar marjı ise %9,5’ten %18,2’ye yükseldi. Şirketin bu yıl sonunda 390 – 410 milyon TL arasında gelir elde etmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu