Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İzdemir TİS Görüşmelerinde Arabuluculuk Sürecine Girildiğini Bildirdi

MESS ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan beşinci TİS görüşmelerinden anlaşma çıkmadı. İzmir Demir Çelik, sendikalar arasında görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.
İzdemir TİS Görüşmelerinde Arabuluculuk Sürecine Girildiğini Bildirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. toplu iş sözleşmeleri (TİS) hakkında bildirimde bulundu. Açıklamada, Türk Metal Sendikası ile 12.10.2021 tarihinde başlayan grup toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin 60 günlük yasal süresi kapsamında, son görüşmenin bugün yapıldığı belirtildi.

Ancak üyesi olarak yer aldıkları Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’ndan (MESS) 07.12.2021 tarihinde ellerine ulaşan yazı itibarıyla, görüşmelerde anlaşma sağlanamadı. Bu nedenle uyuşmazlık tutanağının imzalandığı ve arabuluculuk sürecine girildiği söylendi.

IZMDC kodlu İzmir Demir Çelik hisseleri, açıklamanın yapıldığı 16.08 sularında %2,95 artıda işlem görüyordu.
İzdemir Hisseleri %3,32 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hemen devamında kazancını artırarak %3,32 yükselişle, 2,79 liradan fiyatlanmaya başladı. Şirket hisseleri açılışı 2,72 ile yataydan yaptı. Saat 14.30, 2,83 lirayla gün içi en yüksek seviyenin kaydedildiği zaman olurken, devamında hafif dalgalanma gösterdi.

Günlük kazancı %3’ü aşarken, bir haftalık dönemde sunduğu getiri oranı %15’in üzerinde. İzdemir hisseleri aylık bazda 2,23 – 2,83 arasında hareket ederek %20’ye yakın prim yaptı. Öte yandan yıllık süreçte %50 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu