Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İtalyan Borsası 3,5 Milyar Euroya Düşen Cari İşlemler Fazlasına Tepki Vermedi

Avrupalı emsalleri gibi bugün FED etkisiyle sert düşen FTSE MIB, açıklanan cari işlemler fazlasının ardından ekside seyrini sürdürdü.
İtalyan Borsası 3,5 Milyar Euroya Düşen Cari İşlemler Fazlasına Tepki Vermedi

İtalyan göstergesi FTSE MIB Endeksi, ülkenin merkez bankası tarafından açıklanan raporun ardından ekside seyrini sürdürdü. TSİ 14.00’da açıklanan veriye göre İtalya’nın cari işlemler fazlası, bir önceki yılın aynı ayındaki 3,87 milyar eurodan Haziran ayında 3,5 milyar euroya geriledi.

Dün 26,357.21 puanda kapanış yapan ana borsa endeksi, piyasalarda büyük etki yaratan FED tutanakları sonrasında 26,037.93 puanla sert düşüşle açıldı.

Negatif seyrini sürdüren endeks, cari işlemler raporuna tepki vermeyerek negatif seyrini sürdürdü.
İtalyan Borsa Düşüş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 14.20’de yüzde 1,9’a yakın ekside ilerleyen FTSE MIB Endeksi’nin gün içi hareket aralığı 25,715.64 – 26,048.38 puan oldu.

Endeksin 5 günlük kaybı, son düşüşle yüzde 2,6’ya ulaştı. Bununla birlikte aylık ve yıllık bazda kazançlarını korudu. Yazım itibarıyla endeksin en sert düşüşü yüzde 4,5 kayıpla işlem gören İtalyan lüks moda markası Moncler’in oldu.

Avrupalı diğer lüks markalar da bugün sert düşüşler kaydetti. Moncler‘in ardından en sert düşüşlerde STMicroelectronics, Tenaris, Exor ve CNH Industrial geldi. Küresel satışları izleyen İtalyan borsası da ABD Merkez Bankası’nın son tutanaklarının bu yıl sıkılaştırmaya başlanabileceğine işaret etmesiyle gerçekleşti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum