Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Bankası Hisseleri 300 Milyon Euro’luk İhraç Açıklamasıyla Yükseliyor

İş Bankası’nın 300 milyon Euro’luk menkul kıymet ihracına beklenen SPK onayı gelirken, hisseler %1 primli seyrediyor.
İş Bankası Hisseleri 300 Milyon Euro’luk İhraç Açıklamasıyla Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye İş Bankası, yurt dışında İpotek Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK) ihracı gerçekleştirilebilmek için daha önce Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapmıştı. Bugün kamuoyuna yapılan açıklamada, söz konusu başvurunun onaylandığı bildirildi.

İlgili açıklama geçen hafta yapılırken, saat 16.02’de yeni Kamuyu Aydınlatma Platformu bildirisi yayımlandı. Buna göre ihraç tavan tutarı 300.000.000 Euro, onay tarihi 08.07.2021 olarak bildirildi. İTMK başvurusu 14 Haziran 2021’de yapılmıştı.

Açıklamanın yapıldığı sıralarda 5,35 liradan işlem gören banka hisseleri, kazançlı seyrini sürdürüyor.
İş Bankası Hisseleri %1,33 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İş Bankası’nın C grubu hisseleri, saat 16.07’de %1,33 artıda işlem görüyor. Haftanın ilk işlem gününü 5,27 liradan açtı. Önce sakin seyreden hisseler, saat 12.15’te 5,35 lira ile günün en yükseğine çıktı. Ardından bir miktar ivme kaybedip, günün ikinci yarısında yeniden toparlandı. Şu an ise gün içi en yüksekten işlem görüyor.

İş bankası hisselerinin son bir haftalık kazancı %1’in üzerinde seyrediyor. Yıllık getirisi ise %2 ile sınırlı düzeyde oldu. Son bir yıl içinde gördüğü en yüksek fiyat 7,16 lira olarak kaydedildi.

Yükselişin devam etmesi durumunda kısa vadede 5,36 ve 5,40 dirençleri takip edilecek. Aşağı yönde ise 5,22 – 5,27 destekleri yatırımcıların odağında olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu