Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Garanti Bankası Hisseleri Rekor Sonrası Gerçekleşen Düşüşten Sıyrılıyor

Garanti Bankası hisseleri %2 artışla işlem görürken, dün kapanışa doğru verdiği kayıpları telafi ediyor.
Garanti Bankası Hisseleri Rekor Sonrası Gerçekleşen Düşüşten Sıyrılıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

BIST bankacılık endeksinin (XBANK) %2’ye yakın artıda seyrettiği Çarşamba günü, QNB Finansbank hariç tüm bileşenlerinde oklar yeşili gösteriyor.

Öğleden önce en fazla artan Yapı Kredi Bankası hisseleri olurken, günün ikinci yarısına girdiğimiz şu dakikalarda onun yerini %5,56 artışla Halkbank aldı. Garanti Bankası hisseleri ise %2 artıda işlem görüyor.

Türkiye Garanti Bankası (GARAN) hisseleri dün kapanışta bir haftanın en düşüğüne gerilemişti.
Garanti Bankası Hisseleri %2 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler geçtiğimiz Perşembe günü 12,54 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bu noktadan sonra yönünü aşağı çevirdi ve dün haftalık bazda en düşüğü kaydetti.

Bu sabah 11,66 ile daha yukarı seviyeden açıldıktan sonra kayıplarını telafi etmeye yöneldi. Saat 14.19’da %2,07 artışla, 11,81 liradan işlem gördü. Saat 11.55’te ise 11,90 lira ile bugünün en yükseğini kaydetti.

Rekor sonrası gerçekleşen sert düşüş, hisselerin haftalık bazda %1’e yakın gerilemesine yol açtı. Diğer yandan aylık kazancı %30, yıllık %33’lerde seyrediyor.

Garanti Bankası hisselerinde teknik olarak 11,51 – 11,66 arası destek, 11,93 – 12,05 arası direnç seviyeleri olarak izleniyor. 2.440.230.102 TL ile borsada en çok işlem hacmine sahip hisse konumunda.

Banka dün piyasaların kapanmasının ardından sendikasyon kredisi hakkında açıklamada bulundu. 22 Kasım 2021 tarihinde 367 gün vadeli 365.000.000 ABD doları ve 247.000.000 Euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzalandığını açıkladı.

20 ülkeden 36 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak olan kredinin toplam maliyetinin ABD doları dilim için Libor + %2.15, Euro dilim için Euribor + %1.75 olarak gerçekleştiği belirtildi. Analistler bu gelişmenin hisse performansını etkilemeyeceği öngörüsünde bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu