Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mücevher Dünyasının Ünlü Markası Cartier’in En Pahalı 10 Saati

Cartier marka mücevher veya saatler her kadının rüyasıdır. Sizlere en pahalı Cartier saatlerinden ışıl ışıl bir liste hazırladık.
Mücevher Dünyasının Ünlü Markası Cartier’in En Pahalı 10 Saati
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Saatler erkeklerin makyajı, kadınların ise en önemli aksesuarlarından bir tanesidir. Gösterişli bir davette katıldığımızda giymiş olduğumuz takım elbiseleri ya da kıyafetleri tamamlayan bu aksesuar, bazı erkeklerin arabalar ile en büyük tutkularının tamamlayıcısıdır. Saatlere olan düşkünlükte erkeklerin daha baskın olduğunu dile getirmeme kadın okuyucularımız alınmasın. Çünkü bugün ki konuğumuz onların en yakın dostu, güzelliklerinin tamamlayıcısı olan ünlü mücevher markası Cartier! Tabi ki söz konusu Cartier olunca, tasarımlarındaki değerli taş sayısı da lüks bir bileklik ya da kolyeden farksız oluyor.

Cartier, Louis-Francois Cartier tarafından 1864 yılında modanın başkenti Paris’te kurulmuştur. Firmanın ürünleri arasında bileklikten yüzüğe, kolyeden saate kadar lüksle özdeşleşen birçok aksesuarı sayabilmemiz mümkün. Ama bugün konuğumuz, göz alan güzellikteki saatleri. Kendinize ait tarzınızı, diğer insanlara göre farkınızı ortaya çıkarmanızı sağlayan saatleri, birçok ünlü isim tarafından da gururla taşındı. Bu markanın gösterişli modelleri şüphe yok ki dünyanın en pahalı saatleri arasındadır. Şimdi hep birlikte Cartier markasının en pahalı saatleri olarak bildiğimiz bu gösterişli 10 tasarımı incelemeye ne dersiniz?

İşte karşınızda dünyanın en pahalı Cartier marka saatleri:

10 Cartier Large Ballon Blue Pave Diamond

386 Bin Türk Lirası

Cartier Large Ballon Blue Pave DiamondCartier Large Ballon Blue Pave Diamond, sadece 2010 ve 2011 yıllarında üretildiği için sınırlı sayıdadır. Bu gösterişli aksesuar, 42 mm’lik 18 ayar beyaz altın ve iki tür elmastan oluşan kasaya sahip. Diğer bir özelliği ise Cartier Large Ballon Blue Pave Diamond saatinin kordonun da elmaslardan oluşması. Saatin 3 sayacı ve Roma rakamlarından oluşan bir kadranı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bu saat, 30 metreye kadar suya dayanıklıdır.

KUSURSUZ BİR TASARIM “CARTIER PANTER YÜZÜK” İÇİN TIKLAYIN.

9 Cartier Tortue Tourbillon Ascensionnel Platinum

165 Bin Dolar

Cartier Tortue Tourbillon Ascensionnel PlatinumDünya çapında sadece 50 adet üretilen Cartier Tortue Tourbillon Ascensionnel Platinum saat, özel olduğu kadar oldukça da güzeldir. Ayrıca bir saat için oldukça değerli olan bu modelin kasası şık ve tarz görünüşü ile transparan bir arka kapağa sahip. Siyah timsah derisi kordonu ile ayarlanabilir tokası ve meneviş gümüş kadranı bu saati dünyanın en lüks tasarımlarından bir tanesi yapmaktadır. Cartier Tortue Tourbillon Ascensionnel Platinum, 6 sayacı ve 30 metreye kadar suya dayanıklılığı ile oldukça etkileyicidir. Ayrıca fiyatı da özelliklerine göre anlamsız değildir. Avrupa satış fiyatı 165 bin dolar olan bu saate yakından baktığınızda, nasıl bir güzelliğe sahip olduğunu rahatlıkla anlayacaksınız.

GÖZ KAMAŞTIRAN TASARIMLARIYLA DÜNYANIN EN GÜZEL 5 BROŞU İÇİN TIKLAYIN.

8 Cartier Large Tortue White Gold Jewelery Ladies Watch

172 Bin Dolar

Cartier Large Tortue White Gold Jewelery Ladies WatchBu lüks saat 18 ayar beyaz altından yapılmıştır. Cartier çalışanları beyaz altını seviyor gibi görünüyor, değil mi? Cartier Large Tortue White Gold Jewelery Ladies Watch modelinin transparan safir kristal olan arka kasası, onu daha fazla dikkat çekici kılıyor. Ayrıca bu saatin kordonu tamamıyla elmaslar ile kaplanmış. Kadranı gümüş menevişli ve siyah Roma rakamlarının yanı sıra, elma şeklinde mavi renk çelik akrep ve yelkovana da sahiptir. Küçük bir detay olarak, bu saatin yapımında sekizgen elmaslar kullanılmıştır. Çizilmeye dayanıklı safir kristal camı ve 30 metreye kadar suya dayanıklılığa sahip bu model, bayanlar için oldukça şık bir tasarımdır.

DÜNYANIN EN BÜYÜK KOL SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

7 Cartier Pasha 42mm Diamond White Gold

180 Bin Dolar

Cartier Pasha 42mm Diamond White GoldListemizde bulunan saatlerin birçoğu için benzer özellik olan 18 ayar beyaz altından yapılmış kasa, Cartier Pasha 42mm Diamond White Gold saati için de geçerlidir. Bu model, tamamen parlak elmaslar ile bezenmiş kordonuyla Cartier’in en iyi parçalarından bir tanesidir. Bu saati özel yapan niteliği ise içerisinde kare şeklinde hareye sahip gümüş opalden yapılmış kadranıdır. Kullanılan normal rakamların yanı sıra, pırlanta şeklinde gösterge kolları da bulunmaktadır.

Bu özelliklere ek olarak, gösterge ve işaretleri karanlıkta bile görünür hale getirmek için aydınlatma da kullanılmıştır. Kendinden kurmalı mekanizması ve safir kristalden oluşan çizilmeye dayanıklı camına ek olarak, bu markanın diğer saatleri gibi 30 metreye kadar da suya dayanıklılık gösterir.

EN PAHALI 10 MÜCEVHER MARKASI İÇİN TIKLAYIN.

6 Cartier Extra Large Tortue Chronograph Pink Gold

205 Bin Dolar

Cartier Extra Large Tortue Chronograph Pink GoldSınırlı sayıda üretilmiş saatlerin bir diğeri olan bu modelden dünyada sadece 30 adet bulunmaktadır. Bu saat, 43mm x 34mm x 10.7mm boyutlarında 18 ayar pembe altından yapılmış bir kasaya sahiptir. Bu kez Cartier çalışanları beyaz yerine pembe altın kullanmışlar. Muhteşem transparan arka kasası ve siyah timsah derisi kordonu ile ayarlanabilir tokaya da sahip olan bu saat, birçok insanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ayrıca, Roma rakamlarının, mavi elma şeklinde işaret göstergelerinin bulunduğu menevişli ve gümüş kadrana da sahiptir.

Eşsiz güzellik 3 ve 9 olan güneş saatli kronografının yanı sıra, saat 6 da görünür olan tourbillon mekanizması ile karşımıza geliyor. El ile kurma mekanik hareketine ek olarak, 30 metreye kadar da suya dayanıklıdır.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 TAKISI İÇİN TIKLAYIN.

5 Cartier Extra Large 47mm Ballon Blue Chronograph Diamond

233 Bin Dolar

Cartier Extra Large 47mm Ballon Blue Chronograph DiamondBu model listenin geri kalanından biraz farklıdır; çünkü boyutu diğer saatlere göre biraz daha büyüktür ve bu da adının “extra large” yani ekstra büyük olmasının nedenidir. Saatin boyutlarını 47 milimetrelik çap ve 15 mm incelik belirler.

Modelin kasası 18 ayar beyaz altından yapılmıştır. Arka kısmı ise transparan olan saatin çerçevesi, iki boyutlu elmaslar ile bezenmiştir. 9 saat sayacı, 3 ve 6 saat kronograf güneş saatinden oluşan tarih göstergesi özel bir dokunuş ile huzurlarınıza gelmektedir. Bu saati bileğinize taktığınız zaman, elmaslar ile kaplanmış beyaz altın kordonunu hissedebilirsiniz. Cartier Extra Large 47mm Ballon Blue Chronograph Diamond saati, Cartier markasının en pahalı 5 saati arasında yer almaktadır.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 ÇAKMAĞI İÇİN TIKLAYIN.

4 Cartier Rotonde Tourbillon Chronograph Platinum

240 Bin Dolar

Cartier Extra Large Tortue High Compication PlatinumCartier Rotonde Tourbillon Chronograph Platinum saati de dünya çapında sadece 50 adet bulunan sınırlı sayıdaki modeller arasında yer almaktadır. Yuvarlak platin kasası 45mm çapında olup, 15.7 mm inceliğindedir. Cartier Rotonde Tourbillon Chronograph Platinum saatinin arka kasası transparandır ve çift taraflı ayarlanabilir platin tokası ile timsah derisi siyah renk bir kordona sahiptir. Bu saati zarif yapan bu küçük detaylar, değerinin artmasına neden olmaktadır. Hem saat 3’te hem de 9’da kayıt yapan kronograf, bu saatin başka bir özelliğidir. Ayrıca bu saat, el ile kurulmaktadır. Cartier markasının diğer saatleri gibi bu saat de 30 metreye kadar suya dayanıklılık göstermektedir.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 İNCİSİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Cartier Extra Large Tortue High Compication Platinum

500 Bin Dolar

Cartier Extra Large Tortue High Compication PlatinumDünyada sadece 15 adet bulunan bu saat, gerçek bir sanat eseridir. Platin kasası ve transparan arka kasası değerine değer katmaktadır. Şeffaf arka yüzeyi ile ayrıca deployant tokanın da bulunduğu timsah derisi kayışı vardır. Ön kısmında ise Roma rakamlarının ve diğer birkaç saat modelinde de olduğu gibi elma şeklinde gösterge işaretlerinin bulunduğu gümüş ve hareli kadranı ile tamamen farklı bir hikayeden oluşmuştur.

Daimi takvimi, kronograf ve güç rezervi göstergesi de bu saatin diğer belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Bütün elementlerin bir araya gelmesinden oluşan bu saat, gerçek bir sanat eseri ve iyi bir lüks modeldir. Yarım milyon değerindeki bu saat, dünyanın en pahalı Cartier saatileri arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 NİŞAN YÜZÜĞÜ İÇİN TIKLAYIN.

2 Cartier Extra Large Ballon Blue Tourbillon Diamond

1 Milyon Dolar

Cartier Extra Large Ballon Blue Tourbillon DiamondCartier markasının ikinci en pahalı saatine Cartier Extra Large Ballon Blue Tourbillon Diamond ismi verilmiştir ve bir milyon dolar değerindedir. Kordonu ve saatin tamamı baget elmaslar ile bezelidir. Ön kısmı da diğer saatler gibi, Roma rakamı ve küçük kılıca benzer şekildeki işaret göstergelerinden oluşmaktadır. Transparan arka kasaya sahip bu saatin kadranı da güneş saten çarkı ile arduaz gri renkte bir kadrandan meydana gelmiştir. Bu saat el ile kurmalı olup, Cenevre Hallmark mekanizması ile donatılmıştır. 50 saate kadar güç rezervi yapabilen Cartier Extra Large Ballon Blue Tourbillon Diamond modeli, dünyanın en pahalı Cartier saatleri arasında yer almaktadır.

DÜNYANIN EN GÖZDE SAAT MARKALARININ BİRBİRİNDEN LÜKS 6 MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Cartier Phoenix Décor Secret

2.76 Milyon Dolar

Cartier Phoenix Décor SecretGeldik 2.76 milyon dolarlık değeri ile dünyanın en pahalı Cartier saat modeline. Phoenix Décor Secret özel bir hikayeyle sahibine ulaşmaktadır. Bu saate secret (gizem) denmesinin sebebi ise gizli bir Phoenix içermesidir. Kordonuna dikkatlice bakın. Sıradan bir saat olmadığı ve bileğinize takamayacağınızı göreceksiniz. Bu şık model, zümrüt gözler ile dikey kesilmiş 3.5 karat armut biçimindeki pırlantalar ile tamamlanmış. 18 ayar beyaz altından yapılan modelin toplam karat ağırlığı 80.13’tür. 3100 elmas ile dekore edilen tasarım, Merveilles du Nil de Cartier koleksiyonunun bir parçasıdır. Oldukça şık ve pahalı olan bu saati mutlaka bileğinizde görmek isteyeceksiniz.

Aksesuar olarak kullandığımız saatler, aslında sadece giydiğimiz kıyafetleri tamamlayan şık aksesuarlar değillerdir. Ayrıca kişiliğimizin de bir yansımasıdır. Altın ve değerli taşlar ile donatılmış birçok işlevselliğe ve oldukça lüks görünüme sahip bu modeller, sizleri her zaman olduğunuzdan daha zarif ve daha değerli hissettireceklerdir. Sizlere sunmuş olduğumuz dünyanın en pahalı 10 Cartier marka saatleri arasından hangi modelleri bileklerinizde görmek istediğinizi ve hangilerini daha şık bulduğunuzu yorumlarınız ile birlikte bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın