Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Büyük Kol Saati

Bir tenis topu büyüklüğüyle hemen hemen aynı boyutta olan Nordschleife 20832 Super Plus isimli kol saati, zaman kavramınızı değiştirmeye geliyor!
Dünyanın En Büyük Kol Saati
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Acaba siz de söz konusu saat olduğunda akan sular durur, diyenlerden misiniz? Yoksa saati sadece gösterişli bir aksesuar olduğu için mi taşıyorsunuz? Hangi gruba dahil olduğunuzu bilemiyorum; ama saatler gerçekten çoğu kişinin hala en gözde ürünleri arasında. Daha çok erkeklerin ilgi gösterdiği aksesuar, bakımlı beyefendilere önem veren bayanların da gözünden kaçmıyor. Saat kullanmak kesinlikle bir tutkudur ve bu durumdan vazgeçmek veya kendini engellemek, öyle sanıldığı kadar kolay da değildir. Yoksa her yanımız dijital zaman göstergeleriyle doluyken, kısacası zamanı istediğimiz an öğrenme şansımız varken, neden bir saat için binlerce lira ödeyelim ki?

Peki, bir saat alırken ilk önce hangi özelliğine dikkat edersiniz? Markası, tasarımı, fiyatı, rengi ve sayılabilecek diğer özellikleri. Ürün tercihlerinde daha çok markanın ön plana çıktığını biliyoruz. Ama marka tek başına sizi ikna etmeye yeter mi? Sonuçta bu saati kolunuzda gururla taşımalısınız. Eğer başkaları da sahip olduğunuz aksesuarı kolunuzda fark edip beğendiyse, bu iş tamam! İşte bugün sizleri, fark etmemelerine imkan tanımayan bir tasarımla tanıştıracağız. Dünyanın en büyük kol saati Nordschleife 20832 Super Plus!

Gerçek bir saat tutkunu, almak istediği tasarımın ilk önce özelliklerine göz atar ve gerçekten beğendiyse alır. Birazdan sizlere sunacağımız tasarımsa oldukça özel. Dünyanın en büyük kol saati olma unvanını elinde bulunduran saat, gerçek bir çalışmanın ürünü. Şimdi dilerseniz bu saate ve özelliklerine daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en büyük kol saati:

“Nordschleife 20832 Super Plus” Dünyanın En Büyük Kol Saati

Nordschleife 20832 Super PlusSaatin Nordschleife 20832 Super Plus şeklinde isimlendirilmesinin sebebi, dünyanın en zorlu yarış pistlerinden biri olan Nordschleife’nin onuruna tasarlanmış olmasından kaynaklanmaktadır. Dünyanın en büyük kol saatinin bir tenis topuyla aynı büyüklükte olması da tasarımın diğer özelliği. Bu büyüklük de rakamsal olarak 65 mm olarak belirtiliyor. Zaten resimde de gördüğünüz gibi saatle tenis topunun büyüklüğü hemen hemen aynı.

Nordschleife 20832 Super PlusÜzerinde beyaz rakamların yer aldığı siyah bir kadranı olan Nordschleife 20832 Super Plus’ın kasası paslanmaz çelikten tasarlanmış. Küçük kristal taşların ve deri bir kordonun süslediği kol saatinin kasasının kalınlığı ise 12 mm olarak belirtiliyor. Ağırlığı ise yaklaşık 150 gram, diyebiliriz. Üstelik bu saat yalnızca ismiyle değil, tasarımıyla da ünlü yarış pistinin özelliklerini yansıtıyor. Örneğin 8 rakamının olması gereken yerde 20832 olması elbette rastlantı değil. Zira 20832 yarış pistinin uzunluğunu temsil ediyor. Nordschleife 20832 Super Plus’ın saniye ibresinin yeşil olması ise yarış pistinin “Green Hell” olarak da biliniyor oluşundan kaynaklanıyor. Sonuçta, bu ayrıcalıklı saatin fiyatı 190 dolar olarak belirtilmiş ve saatten sınırlı sayıda üretileceği açıklanmış.

Nordschleife 20832 Super Plus’a sahip olmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutmalısınız. Bana kalırsa sınırlı sayı çok geçmeden tükenecek. Dünyanın en büyük kol saatine ulaşabileceğiniz yerin de markanın sitesi olduğunu ayrıca ekleyelim. Sonuçta 190 dolar karşılığında böyle özellikli bir saate sahip olmak hiç de fena fikir değil gibi. Ne dersiniz, böyle bir tasarıma sahip olmak ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın