Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen 60 Türk Yabancı Film Listesi

Hem yerli hem de yabancı filmlerin Türkiye ve dünya çapında kaç seyirci tarafından izlenildiklerini merak ediyorsanız bu liste tam size göre;
Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen 60 Türk Yabancı Film Listesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

En çok izlenen filmler sizleri de fazlasıyla şaşırtacaklar. Türkiye’de ve dünyada en çok seyirciye ulaşmayı başaran gişe canavarlarını huzurlarınıza getiriyoruz. Listemizde yer alan yapımların bazılarını toplam seyirci sayısına göre sıralarken, bazılarını ise dünya çapında toplamış oldukları gişe hasılatlarına göre düzenledik. Geçmişten bugüne, sinema salonlarında kapalı gişe izlenen bu başarılı yapımlar içerisinde beğenmedikleriniz ya da listede yer almasını bekledikleriniz olabilir.

Tüm zamanların en çok izlenen filmlerinden bazıları seyirciler tarafından beğenilmemelerine rağmen, fazlasıyla merak uyandırarak gişede hasılat rekorları kırmayı başarıyorlar. Bu arada milyar dolarlık gişe hasılatlarıyla zirvede yer alan Hollywood filmlerine de göz atmak isteyebilirsiniz. Sizleri daha fazla meraklandırmadan hem seyirci sayılarına hem de gişe hasılatlarına göre sıralamış olduğumuz birbirinden başarılı 60 film ile baş başa bırakıyoruz.

İşte huzurlarınızda en çok izlenen filmler listesi:

En Çok İzlenen Filmler Listesi – Seyirci Sayılarına Göre Sıralaması 

Hemen hemen herkes film izlemeyi ve müzik dinlemeyi sever. Fakat bazı eserler oldukça geniş bir kitleye hitap ederek rekorlar kırmayı başarırlar. İşte bizler de milyonlara ve hatta milyarlara hitap eden, gişe canavarı yapımlardan oluşan en çok izlenen filmler listesini huzurlarınıza getiriyoruz.

En Çok İzlenen Yerli Filmler Listesi – Seyirci Sayılarına Göre Sıralaması

En çok izlenen yerli filmler listesi elbette ki Türk sinemaları baz alınarak hazırlandı. Gösterimde oldukları süre boyunca filmlere giden toplam seyirci sayısına göre derlemiş olduğumuz yerli filmler listesini huzurlarınıza getiriyoruz.

20. Kahpe Bizans

Toplam Seyirci Sayısı: 2,5 Milyon

Kahpe BizansYerli absürt komedinin başarılı örneklerinden biri olan Kahpe Bizans, Gani Müjde tarafından yazılıp yönetilen ve döneme damgasını vuran filmlerden bir tanesiydi. 2000 yılının Ocak ayında vizyona giren bu yapım; Cem Davran, Mehmet Ali Erbil, Hande Ataizi, Sümer Tilmaç, Demet Şener, Cem Karaca, Ayşegül Aldinç ve Nurseli İdiz gibi birbirinden ünlü isimleri de bünyesinde barındırıyordu. Toplamda 2,5 milyon seyirciye ulaşan ve 4,2 milyon liralık hasılat elde eden Kahpe Bizans da en iyiler arasında yer alıyor.

19. Güneşi Gördüm

Toplam Seyirci Sayısı: 2,5 Milyon

Güneşi GördümŞimdi ise Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönetmiş olduğu ikinci film, Güneşi Gördüm ile listemize devam ediyoruz. Yabancı Dilde Oscar aday adayı olan bu film, dram türünün başarılı örneklerinden bir tanesiydi. Oyuncu kadrosunda ise Mahsun Kırmızıgül, Demet Evgar, Altan Erkekli, Ali Sürmeli, Emre Kınay, Cezmi Baskın, Sarp Apak ve Buğra Gülsoy gibi başarılı isimleri barındırıyordu. 2009 yılında vizyona giren bu yapım; toplamda 2,5 milyon seyirciye ve yaklaşık 20 milyon liralık hasılata ulaşarak, en çok izlenen yerli filmler arasına adını yazdırıyor.

18. Eşkıya

Toplam Seyirci Sayısı: 2,6 Milyon

EşkıyaYavuz Turgul tarafından yazılıp yönetilen bir başyapıt ile listemize devam ediyoruz. Oyunculukları ve replikleriyle unutulmazlar arasında yerini alan 1996 yapımı Eşkıya, vizyona girdiği tarihten itibaren 2,6 milyon seyirciye ulaşmayı başardı. Ayrıca 8 milyon liralık hasılata da imza atan bu yapım; Şener Şen, Uğur Yücel, Yeşim Salkım, Sermin Hürmeriç ve Kamran Usluer gibi daha birçok başarılı oyuncuyu da bünyesinde barındırıyor.

17. Organize İşler

Toplam Seyirci Sayısı: 2,6 Milyon

Organize İşlerŞimdi ise olağanüstü bir oyuncu kadrosuna sahip olan bir diğer yerli filmle zirveye doğru yol alıyoruz. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönetmekle kalmayıp, hem de başrollerinde yer aldığı 2005 yapımı Organize İşler filmi; ayrıca Cem Yılmaz, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Özgü Namal, Altan Erkekli ve Sarp Apak gibi birçok başarılı oyuncuyu da kadrosunda barındırıyor. Toplamda 2,6 milyonun üzerinde seyirciye ve 17 milyon liralık hasılata ulaşan bu film de en çok izlenenler arasında yer alıyor.

16. Evim Sensin

Toplam Seyirci Sayısı: 2,7 Milyon

Evim SensinMahsun Kırmızıgül gibi şarkıcılıktan yönetmenliğe adım atan Özcan Deniz’in yazıp yönetmiş olduğu 2012 yapımı Evim Sensin filmi de toplamda 2,7 milyon seyirciye ve 24,5 milyon liralık hasılata ulaşarak en çok izlenen yerli filmlerden biri oluyor. Ayrıca bu filmin oyuncu kadrosunda Özcan Deniz, Fahriye Evcen, Volga Sorgu ve Sait Günay gibi bilindik isimler yer alıyor.

15. Çalgı Çengi İkimiz

Toplam Seyirci Sayısı: 2,8 Milyon

Çalgı Çengi İkimizCem Yılmaz destekli ilk filmleriyle olağanüstü bir başarıya ulaşan Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi, yıldızlarının parladığı Çalgı Çengi filminin devamıyla karşımıza geliyorlar. 6 Ocak 2017 tarihinde Selçuk Aydemir yönetiminde karşımıza gelen Çalgı Çengi İkimiz; toplamda 2,8 milyon seyirciye ve 32,5 milyon liralık hasılata ulaşarak yılın en çok izlenen yerli filmlerinden biri olarak listemizde yer alıyor. Bu arada Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Selçuk Aydemir hakkında daha fazla bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.

14. Issız Adam

Toplam Seyirci Sayısı: 2,8 Milyon

Issız AdamGerek müzikleri gerekse konusuyla 2008 yılına damgasını vuran Issız Adam, Çağan Irmak tarafından yazılıp yönetilmiş unutulmaz yerli filmlerden bir tanesiydi. Cemal Hünal ve Melis Birkan’ın başrollerini paylaştıkları bu yapım; Gözde Kansu, Yıldız Kültür, Aslı Aybars ve Şerif Bozkurt gibi isimleri de bünyesinde barındırıyordu. Vizyonda kaldığı 43 hafta boyunca 2,8 milyon izleyiciye ve 23,4 milyon liralık hasılata da ulaşmayı başarmıştı.

13. Celal ile Ceren

Toplam Seyirci Sayısı: 2,9 Milyon

Celal ile CerenNeredeyse yazdığı ya da oynadığı her filmle yerli gişenin tozunu attıran Şahan Gökbakar, bu kez 2012 yapımı Celal ile Ceren filmiyle karşımıza geliyor. Dönemin en başarılı romantik komedi filmlerinden olan bu yapımın yönetmen koltuğunda ise Togan Gökbakar oturuyor. Şahan Gökbakar’ın yanı sıra Ezgi Mola, Gökçen Gökçebağ, Zehra İçöz ve Dilşah Demir gibi isimler de kadroda yer alıyor. Sadece 23 haftada 2,9 milyon seyirciye ve yaklaşık 27 milyon liralık hasılata ulaşmayı başaran Celal ile Ceren filmi de en çok izlenenlerden biri olarak karşımıza geliyor.

EN EĞLENCELİ TÜRK FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

12. Vizontele 1 ve 2

Toplam Seyirci Sayısı: 6 Milyon

Vizontele 1 ve 2Yine başarılı bir Yılmaz Erdoğan ikilemesiyle listemize devam ediyoruz. Müziklerinde Kardeş Türküler imzası taşıyan ve birbirinden usta oyuncuları da bünyesinde barındıran Vizontele, toplamda iki filmden meydana geliyor. İlk filminde Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Tolga Çevik, Şafak Sezer, Erdal Tosun, Altan Erkekli, Salih Kalyon, Şebnem Sönmez ve Bircan Günalan gibi usta oyunculardan oluşan kadrosuyla fark yaratmıştı.

2004 yılında vizyona giren ikinci filminde ise oyuncu kadrosuna; Tarık Akan, Tuba Ünsal ve İdil Fırat gibi başarılı oyuncuları da ekleyerek gişe rekortmeni bir yapım haline geldi. 2001 yapımı ilk filminde 3,3 milyon seyirci ve 7,4 milyon liralık hasılat elde ederken, ikinci filminde ise 2,9 milyon seyirciye ve 16 milyon liralık hasılata ulaşmayı başardı.

11. New York’ta Beş Minare

Toplam Seyirci Sayısı: 3,4 Milyon

New York'ta Beş MinareSon yılların birbirinden iddialı yapımlarına imza atan Mahsun Kırmızıgül’ün ilk filmi olan 2010 yapımı New York’ta Beş Minare, yerli ve yabancı oyunculardan oluşan kadrosuyla oldukça dikkat çekmişti. Başrollerinde Mahsun Kırmızıgül, Haluk Bilginer, Danny Glover, Robert Patrick, Mustafa Sandal, Engin Altan Düzyatan ve Gina Gershon gibi başarılı isimleri barındırıyordu. Vizyonda kalmış olduğu süre boyunca yaklaşık 3,5 milyon seyirciye ve 31,7 milyon liralık hasılata ulaşmayı da başarmıştı.   

10. Dağ 2

Toplam Seyirci Sayısı: 3,6 Milyon

Dağ 2Gelmiş geçmiş en başarılı Türk filmlerinden biri olarak karşımıza gelen Dağ 2, neredeyse seyircilerin tamamından tam not almayı da başardı. Alper Çağlar tarafından yazılıp yönetilen ve Dağ serisinin ikinci filmi olan 2016 yapımı Dağ 2; Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Murat Arkın, Ahu Türkpençe ve Atılgan Gümüş gibi isimlerden oluşan kadrosuyla da dikkat çekmişti. Vizyonda kaldığı sadece 13 hafta boyunca 3,6 milyon izleyiciye ve 40,6 milyon liralık hasılata ulaşmayı başardı.

9. Mucize

Toplam Seyirci Sayısı: 3,7 Milyon

MucizeSon dönem Türk sinemasının başarılı isimlerinden Mahsun Kırmızıgül, yapmış olduğu her filmle adından söz ettiriyor. 2017 yılında Vezir Parmağı ile seyirci karşısına çıkan Kırmızıgül, 2015 yılında vizyona giren Mucize filmiyle de harikalar yaratmayı başardı. Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu yapım; özellikle de Talat Bulut ve Mert Turak ikilisinin olağanüstü performanslarıyla şekillenmişti. 19 hafta sonunda 3,8 milyon seyirciye ve 39,4 milyon liralık hasılata imza atan bu yapım da en çok izlenen yerli filmler arasında yer alıyor.

8. Babam ve Oğlum

Toplam Seyirci Sayısı: 3,8 Milyon

Babam ve OğlumŞimdi ise dram türüne farklı bir boyut kazandırmayı başaran Çağan Irmak’ın en bilindik ve en sevilen filmlerinden biriyle listemize devam ediyoruz. 2005 yılında vizyona giren ve en iyi Türk filmleri arasına adını yazdıran Babam ve Oğlum; Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra, Ege Tanman, Halit Ergenç ve Yetkin Dikinciler gibi başarılı oyuncuları da kadrosunda barındırıyor. Tamı tamına 81 hafta boyunca vizyonda kalan, 3,8 milyon seyirciye ve 24,5 milyon liralık hasılata ulaşan Babam ve Oğlum da en çok izlenenler arasında yer alıyor.

7. CM101MMXI Fundamentals

Toplam Seyirci Sayısı: 3,9 Milyon

CM101MMXI Fundamentalsİlk olarak Her Şey Çok Güzel Olacak filmiyle, sonrasında ise Bir Tat Bir Doku adlı stand-up gösterisiyle Türk sinemasının başarılı aktörlerinden, komedyenlerinden ve senaristlerinden olan Cem Yılmaz; 2013 yılında sinemalarda gösterilen CM101MMXI Fundamentals ile döneme damga vurmuştu. 30 hafta boyunca toplamda 3,9 milyon seyirciye ulaşan CM101MMXI Fundamentals, 37,3 milyon liralık hasılatla da en çok izlenen yerli filmler arasında yer aldı.

6. Eyvah Eyvah 2

Toplam Seyirci Sayısı: 4 Milyon

Eyvah Eyvah 2İlk olarak 2010 yılında vizyona giren Eyvah Eyvah, oyunculukların yanı sıra müzikleriyle de Türk sinemalarına damga vurmuştu. Hakan Algül tarafından yönetilen ve Ata Demirer tarafından yazılan bu yapım, 2011 yılında devam filmi olan Eyvah Eyvah 2 ile gişede de harikalar yaratmayı başardı. 38 haftada 4 milyon seyirciye ulaşmakla kalmayıp, 36,7 milyon liralık gişe hasılatına da imza atan Eyvah Eyvah 2, yılın en çok izlenilen yerli filmlerinden biri olarak listemize adını yazdırıyor.  

5. G.O.R.A

Toplam Seyirci Sayısı: 4 Milyon

G.O.R.A2004 yılının en sevilen ve en çok izlenen yerli filmlerinden biri olan G.O.R.A, Cem Yılmaz’ın senarist, Ömer Faruk Sorak’ın ise yönetmen koltuğunda oturduğu unutulmaz bir yapımdı. Cem Yılmaz, Ozan Güven, Erdal Tosun, Şafak Sezer, Özge Özberk, Özkan Uğur ve Rasim Öztekin gibi daha birçok usta oyuncuyu da bünyesinde barındırıyordu. Ayrıca 36 hafta boyunca gösterimde kalan bu film, 4 milyon izleyiciye ve 25.4 milyon liralık hasılata da ulaşmayı başardı.

4. Kurtlar Vadisi: Irak

Toplam Seyirci Sayısı: 4,3 Milyon

Kurtlar Vadisi: IrakPolat Alemdar karakterinin ölümsüzlüğünü ilan ettiği Kurtlar Vadisi serisi, ilk olarak 2003 yılında Show TV’de yayınlanmaya başladı. Akabinde gelen Kurtlar Vadisi: Irak filmi ise 2006 yılının en çok izlenen yerli filmi oldu. 26 haftada 4,3 milyon izleyiciye ulaşan ve 27,4 milyon liralık gişe hasılatı elde eden bu yapımdan sonra 2 sinema filmi ve Kurtlar Vadisi Pusu adıyla 6 sezonluk bir de televizyon dizisi meydana getirildi.

3. Fetih 1453

Toplam Seyirci Sayısı: 6,6 Milyon

Fetih 14532012 yılının başarılı Türk filmlerinden olan Fetih 1453, Faruk Aksoy yönetmenliğinde izleyicilerle buluşmuştu. Oldukça yüksek bir bütçe ile çekilen Fetih 1453, 18.2 milyon dolarlık bütçesinden 36,5 milyon dolarlık yani yaklaşık 56 milyon liralık hasılat elde etmişti. Toplamda 6,6 milyon seyirci tarafından izlenen Fetih 1453 filmi, 5 ve 6 milyon seyirci barajını aşan ilk Türk filmi unvanının da sahibi olmuştu.

EN İYİ TARİHİ SAVAŞ FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

2. Düğün Dernek 1 ve 2

Toplam Seyirci Sayısı: 13 Milyon

Düğün Dernek 1 ve 2Son yılların en başarılı komedi filmlerinden olan Düğün Dernek serisi yine; Selçuk Aydemir, Ahmet Kural ve Murat Cemcir üçlüsünün görev aldığı bir film olarak karşımıza geliyor. Ayrıca birçok usta oyuncunun da boy gösterdiği Düğün Dernek serisinin 2013 yılında vizyona giren ilk filmi yaklaşık 7 milyon seyirciye ulaştı ve 69 milyon liralık hasılata imza attı. 2015 Aralık ayında vizyona giren ikinci film ise toplamda 6,1 milyon izleyiciyle buluşarak, 69,4 milyon liralık gişe hasılatı elde etti.

EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

1. Recep İvedik 4 ve 5

Toplam Seyirci Sayısı: 15 Milyon

Recep İvedik 4 ve 5Şimdi gelmiş geçmiş en çok izlenen yerli filme sıra geldi. Toplamda 5 filmden oluşan Recep İvedik serisi, almış olduğu olumsuz yorumlara rağmen, Türkiye’nin en çok izlenen filmi unvanını elde ediyor.  16 Şubat 2017 tarihinde yayımlanan Recep İvedik 5 filmi; 7,3 milyon seyirci ve 72,1 milyon liralık hasılatla ikinci sırada yer alırken, 2014 yapımı Recep İvedik 4 ise 7,8 milyon seyirciye ulaşıp, 84,1 milyonluk hasılat elde ederek ilk sıraya adını yazdırıyor.

Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Filmler Listesi – Seyirci Sayılarına Göre Sıralaması

Derlemiş olduğumuz yerli ve yabancı filmler listelerini karşılaştırdığımızda, ülkemizde en çok izlenen yapımların yerli filmler olduklarını sizler de görebilirsiniz. Fakat yabancı yapımlar da küçümsenmeyecek kadar çok seyirciye ulaşmayı başarmışlar. Karşınızda Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmler listesi;

20. Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,1 Milyon

Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens)40 yıllık efsanevi bir seri olan Yıldız Savaşları (Star Wars), 2015 yılında Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens) filmiyle yeniden dirildi. Halihazırda gişe rekorları kıran bu yapım Türkiye’de de fazlasıyla sevildi. Ülkemizde 1,1 milyon seyirciye ulaşan serinin yedinci filmi, Türkiye’den 17,1 milyon liralık hasılat elde etmeyi de başardı.

19. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,1 Milyon

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War)Ülkemizde Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı adıyla 2016 yılında vizyona giren Captain America: Civil War da Türkiye’de başarıya ulaşan yabancı filmlerden biri olarak listemize adını yazdırıyor. Vizyonda kaldığı 8 hafta boyunca 1,1 milyon Türk seyircisi tarafından izlenen ve 14.8 milyon dolarlık gişe hasılatına imza atan bu Marvel Comics filmi de sevilen yapımlardan biri olarak karşımıza geliyor.

18. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,1 Milyon

Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) serisinin dördüncü filmi olan Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides); Türkiye’de vizyona giren 2011 yılının en başarılı yabancı filmlerinden biri olarak karşımıza geliyor. 29 haftada 1,1 milyonun üzerinde seyirciye ulaşmakla kalmayıp, 13,1 milyon liralık hasılatın da sahibi oluyor.

17. Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and Philosopher’s Stone)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,1 Milyon

Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and Philosopher's Stone)Harry Potter serisinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and Philosopher’s Stone), 1 Şubat 2002 tarihinden itibaren Türkiye’de gösterime girdi. Kısa sürede unutulmaz filmler arasına adını yazdıran bu yapım; ülkemizde 1,1 milyonun üzerinde seyirciye ulaşarak, 3,9 milyon liralık hasılat elde etmeyi başardı.

EN İYİ FANTASTİK FİLMLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

16. Deadpool

Toplam Seyirci Sayısı: 1,1 Milyon

Deadpool12 Şubat 2016 tarihinde Türkiye’deki izleyicilerle buluşan Deadpool, beklentilerin üzerinde bir başarıya imza attı. Yine bir Marvel Comics çizgi romanından uyarlanan bu yapım, toplamda 10 hafta vizyonda kaldı. Gösterimde olduğu süre boyunca Türk sinemalarında 1,1 milyonun üzerinde seyirciyi ağırlayan Deadpool, 14.2 milyon liralık hasılat elde ederek de Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmlerden biri olmayı başardı.

15. Karlar Ülkesi (Frozen)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,2 Milyon

Karlar Ülkesi (Frozen)Şimdi listemize başarılı bir animasyon filmiyle devam ediyoruz. Görsellerinin ve konusunun yanı sıra müzikleriyle de fark yaratan 2013 yapımı Karlar Ülkesi (Frozen) filmi, büyük küçük her yaştan sinemaseverin beğenisini kazanmayı başardı. 35 haftanın sonunda 1,22 milyon seyirciyi ağırlayan bu animasyon filmi, 13,3 milyon liralık gişe hasılatının da sahibi oldu.

14. Yenilmezler: Ultron Çağı (Avengers: Age of Ultron)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,3 Milyon

Yenilmezler: Ultron Çağı (Avengers: Age of Ultron)Görünen o ki Marvel çizgi romanlarından uyarlanan filmlerin her biri ülkemizde de oldukça seviliyor. İlk olarak 2012 yılında seyirci karşısına çıkan Yenilmezler (Avengers), 2015 yılında ise ikinci filmi Yenilmezler: Ultron Çağı (Avengers: Age of Ultron) ile harikalar yaratmıştı. Sadece 12 haftada 1,3 milyon izleyiciye ulaşmakla kalmayıp, 15,6 milyon liralık hasılatın da kazananı olan bu süper kahraman filmi de en çok izlenen yapımlar arasına adını yazdırıyor.

13. Moana

Toplam Seyirci Sayısı: 1,3 Milyon

Moana23 Kasım 2016’da ABD’de, 20 Ocak 2017 tarihinde ise Türkiye’de seyircilerle buluşan Moana, yılın en başarılı animasyon filmlerinden bir tanesiydi. Ülkemizde 11 hafta vizyonda kalan ve 1,3 milyon seyirciye ulaşan Moana, bu kısa sürede 16,5 milyon liralık gişe hasılatını da elde etmeyi başarmıştı.

EN İYİ ANİMASYON FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

12. Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 ve 2 (Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1 and 2)

Toplam Seyirci Sayısı: 2,8 Milyon

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 ve 2 (Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1 and 2)Tüm dünyada ve özellikle de ülkemizde oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanan Alacakaranlık Efsanesi (Twilight Saga) serisi, son iki filmiyle gişede büyük bir başarıya ulaştı. 2011’de vizyona giren Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 (Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1) filmiyle 1,4 milyon seyirciye ulaşıp, 12,2 milyon liralık hasılata imza attı. Son filminde de 1,4 milyon izleyiciyi ağırlayan bu yapım, 13,1 milyon liralık gişe hasılatının da sahibi oldu.

11. Altıncı His (Sixth Sense)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,4 Milyon

Altıncı His (Sixth Sense)4 Şubat 2000 tarihinde Türkiye sinemalarında vizyona giren Altıncı His (Sixth Sense), gelmiş geçmiş en başarılı filmler arasında gösterildi. Ülkemizde de dönemin ve tüm zamanların en çok izlenen yabancı filmlerinden biri olmayı başaran Altıncı His, 38 haftada 1,4 milyonun üzerinde seyirci ağırladı. Ayrıca 2,6 milyon liralık hasılatın da kazananı oldu.

EN İYİ KORKU FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

10. Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,5 Milyon

Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice)Marvel Comics’ten sonra DC Comics filmiyle listemize devam ediyoruz. 25 Mart 2016 tarihinde Türkiye’de vizyona giren ve büyük bir beğeni toplayan Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice) filmi de en çok izlenenler arasında yer alıyor. Gösterimde kalmış olduğu 15 hafta sonunda yaklaşık 1,5 milyon seyirciyi ağırlayan bu film, 19,4 milyon liralık hasılatıyla da dikkat çekmeyi başardı.

9. Matrix 1 ve 2

Toplam Seyirci Sayısı: 2,9 Milyon

Matrix 1 ve 2Unutulmaz seri filmlerden biri olan Matrix ilk olarak 3 Eylül 1999 tarihinde ülkemize gelmiş ve 54 hafta sonunda 1,4 milyon izleyiciyi ağırlayıp, 2,1 milyon liralık hasılat elde etmişti. İlk filmiyle büyük bir beğeni toplayan bu üçlemenin ikinci devam filmi olan Matrix Reloaded ise 2003 yılına damgasını vurup, 1,5 milyon seyirciye ulaşarak, 7,8 milyon liralık gişe hasılatının da sahibi olmuştu.

SÜRPRİZ SONLU EN İYİ TERS KÖŞE FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

8. 2012

Toplam Seyirci Sayısı: 1,5 Milyon

20122009 yılında gösterime giren 2012 adındaki Roland Emmerich filmi, çok fazla beğenilmemiş olsa da gişenin tozunu attırmayı başarmıştı. Vizyonda kalmış olduğu 25 hafta boyunca zirveyi terk etmeyen bu yapım; toplamda 1,5 milyon seyirciye ulaşarak, 13,3 milyon liralık hasılatın da kazananı oldu.

7. Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (The Hobbit: The Battle of Five Armies)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,6 Milyon

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (The Hobbit: The Battle of Five Armies)Yüzüklerin Efendisi serisinden sonra merakla beklenen yeni Peter Jackson serisi Hobbit’in son filmi, gösterişli savaş sahneleri ile hayranlık uyandırmayı başarmıştı. Destansı bir maceranın sona erdiği 2014 yapımı Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (The Hobbit: The Battle of Five Armies), ülkemizde de sevilen yabancı filmlerden biri oldu. 12 haftada 1,6 milyon seyirciye ulaşan bu Hobbit filmi, 20,1 milyon liralık da gişe hasılatı elde etti.

6. Truva (Troy)

Toplam Seyirci Sayısı: 1,7 Milyon

Truva (Troy)Ülkemiz topraklarında gerçekleştiğine inanılan İlyada destanından sinemaya uyarlanan 2004 yapımı Truva (Troy) filmi, gerek konusu gerekse güçlü oyuncu kadrosuyla merak uyandırmıştı. Türkiye’de “Çorum” versiyonuyla da unutulmazlar arasına giren Truva, 1,7 milyon seyirciye ve 10 milyon liralık hasılata ulaşmayı başarmıştı.

5. Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) Serisi

Toplam Seyirci Sayısı: 4,6 Milyon

Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) SerisiGelmiş geçmiş en başarılı üçlemelerden biri olan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings), ilk olarak 2001 yapımı Yüzük Kardeşliği filmiyle karşımıza gelmişti. Türk sinemalarında toplamda 1,8 milyon izleyiciyi ağırlamakla kalmayıp, 6 milyon liralık hasılata da imza atmıştı. 2002’de vizyona giren İki Kule filmi ise 1,5 milyon seyirciye ulaşıp, 6,5 milyon liralık hasılat elde ederken; üçlemenin son filmi olan 2003 yapımı Kralın Dönüşü 1,3 milyon izleyiciyi ağırlamış ve 7,5 milyon liralık gişe hasılatının kazananı olmuştu.

4. Buz Devri (Ice Age) 3 ve 4

Toplam Seyirci Sayısı: 3,3 Milyon

Buz Devri (Ice Age) 3 ve 4Çocuklar kadar yetişkinlerin de severek izledikleri bir animasyon serisi olan Buz Devri (Ice Age); özellikle de Türkçe dublaj haliyle hayranlığımızı daha da pekiştirmeyi başarmıştı. İlk olarak 2002 yılında izleyici karşısına çıkan ve daha sonra benzersiz bir seri haline gelen Buz Devri, ülkemizde üçüncü filmi olan Dinozorların Şafağı ile 1,4 milyon seyirciye ulaşmış ve 11,5 milyon liralık hasılat toplamıştı. Devamında gelen dördüncü film Kıtalar Ayrılıyor ise 1,9 milyon seyirciye ulaşarak, Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmlerinden biri haline geldi ve 66 haftada 18,5 milyon liralık hasılat yaptı.

3. Avatar

Toplam Seyirci Sayısı: 2,5 Milyon

AvatarHem dünyada hem de Türkiye’de tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasında ilk sıralara adını yazdıran 2009 yapımı Avatar, rekor sahibi bir gişe canavarı olarak karşımıza geliyor. Türk sinemalarında görmüş olduğu yoğun ilgiyle ilk üç içerisinde yer alan bu James Cameron filmi; vizyonda kalmış olduğu süre boyunca 2,5 milyon izleyiciye ve 26,6 milyon liralık hasılata ulaşmayı başardı.

EN İYİ AKSİYON MACERA FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

2. Titanik (Titanic)

Toplam Seyirci Sayısı: 2,9 Milyon

Titanik (Titanic)Yine benzersiz bir James Cameron filmiyle listemize devam ediyoruz. Tam 20 yıldır gelmiş geçmiş en çok izlenilen filmler arasında zirvede yer alan ya da zirveye ortak olan Titanik (Titanic), vizyona girdiği tarihlerde ülkemizde de yoğun ilgiyle karşılaşmıştı. Tamı tamına 181 hafta boyunca Türk sinemalarında gösterilmeye devam eden Titanik, 2,9 milyon seyirciye ulaşmakla kalmayıp, 2,6 milyon liralık gişe hasılatının da sahibi olmuştu.

EN İYİ ROMANTİK FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

1. Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7)

Toplam Seyirci Sayısı: 3 Milyon

Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7)13 Nisan 2017 itibariyle Hızlı ve Öfkeli 8 filmi gösterime girdi. Serinin sekizinci filminin de 2015 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7) kadar başarılı olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. Paul Walker’ın son filmi olarak karşımıza gelen bu yapım, Türk sinemalarında en fazla seyirciye ulaşan yabancı film unvanının sahibi oldu. Sadece 14 haftada 3 milyon izleyiciyi ağırlayıp, 32,1 milyon liralık hasılat elde eden Hızlı ve Öfkeli 7, kendisini Türk sinemaseverlere fazlasıyla sevdirmiş gibi görünüyor.

Dünya Çapında En Çok İzlenen Filmler Listesi – Gişe Hasılatlarına Göre Sıralaması

Şimdi ise Türkiye sinemalarından ayrılıp, dünya sinemalarında en çok izlenen filmlere bir göz atıyoruz. Elbette ki gişede milyar dolarlık hasılatlara imza atan bu yapımların seyirci sayılarını kestirmek pek de mümkün değil. Bu nedenle de listemizde yer alan bu yapımları yapmış oldukları hasılatlara göre sıraladık.

20. Aslan Kral (The Lion King)

Gişe Hasılatı: 1 Milyar Dolar

Aslan Kral (The Lion King)Oscar ödüllü bir animasyon filmi olan ve unutulmazlar arasına adını yazdıran 1994 yapımı Aslan Kral (The Lion King), tüm zamanların en çok izlenilen filmleri arasında yer alıyor. Müzikleri ve kurgusuyla beğeni toplayan Aslan Kral, yaklaşık 1 milyar dolarlık hasılatıyla da başarısını tamamıyla taçlandırıyor.    

19. Kayıp Balık Dori (Finding Dory)

Gişe Hasılatı: 1,02 Milyar Dolar

Kayıp Balık Dori (Finding Dory)Yine etkileyici bir animasyon filmiyle listemize devam ediyoruz. Halihazırda 2003 yapımı Kayıp Balık Nemo ile büyük bir başarı yakalanmıştı. Bu filmden tam 13 yıl sonra, 2016 yılında vizyona giren Kayıp Balık Dori (Finding Dory) ise bu başarıyı daha da katlayarak, tüm zamanların en çok izlenen animasyon filmlerinden biri haline geldi. Elbette ki aynı yıl vizyona giren ve benzer bir başarıya ulaşan Zootopia’dan da bahsetmeden geçmeyelim. Bu başarılı iki animasyon filmi de 1 milyar doların üzerinde hasılata imza atarak, çoğu iddialı yapımı gölgelerinde bıraktılar.

18. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (Rogue One: A Star Wars Story)

Gişe Hasılatı: 1,1 Milyar Dolar

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (Rogue One: A Star Wars Story)Star Wars serilerinden ayrı bir film olarak karşımıza gelen ve ilk başlarda serinin hayranları tarafından başarısız olacağı düşünülen Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (Rogue One: A Star Wars Story), 2016 yılının en çok izlenen filmlerinden biri olarak listemizde yer alıyor. Ayrıca vizyona girdikten sonra başlangıçtaki olumsuz düşünceleri, beğenilere dönüştüren bu film; yaklaşık 1,1 milyar dolarlık gişe hasılatıyla da büyük bir başarıya imza atıyor.

EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

17. Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest)

Gişe Hasılatı: 1,1 Milyar Dolar

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest)Ülkemizde de beğeniyle takip edilen Karayip Korsanları serisi, dünya çapında da oldukça ilgi çekiyor. 2003 yılında başlayan bu seri, 2006 yapımı ikinci devam filmiyle de tüm zamanların en çok izlenilen 20 filmi arasına girmeyi başardı. Toplamda yaklaşık 1,1 milyar dolarlık hasılat elde eden bu yapım, en pahalı Johnny Depp filmleri arasında da yer alıyor.

16. Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3)

Gişe Hasılatı: 1,1 Milyar Dolar

Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3)3 yıl boyunca en çok izlenen animasyon filmi unvanını elinde bulunduran 2010 yapımı Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3), unvanı Karlar Ülkesi (Frozen) filmine kaptırmış olmasına rağmen, yine de ilk 20 içerisinde yer almayı başarıyor. Dünya çapında 1,1 milyar dolarlık hasılata imza atan bu eğlenceli yapım, birbirinden ünlü isimlerin sesleriyle hayat bulan Türkçe dublaj seçeneğiyle de dikkat çekmişti.

15. Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises)

Gişe Hasılatı: 1,1 Milyar Dolar

Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises)2005 yılında başlayan Batman serisinin üçüncü ve son filmi olan 2012 yapımı Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises), gişede 250 milyon dolarlık bütçesini dörde katlamayı başardı. Toplamda 1,1 milyar dolarlık gişe hasılatı elde eden bu yapım, 1 milyar dolarlık gişeye ulaşan ikinci film Kara Şövalye ile birlikte geçmişten bugüne vizyona girmiş bütün Batman serileri içerisinde en çok izlenilen devam filmleri arasında yer aldı.

14. Skyfall

Gişe Hasılatı: 1,1 Milyar Dolar

SkyfallDünyanın en uzun soluklu seri filmlerinden olan James Bond serisinin 2012 yılında vizyona giren 23. filmi Skyfall, Oscar, BAFTA ve Empire gibi prestijli sinema ödüllerinin kazananı olarak listemizde yer alıyor. Bir kısmı Türkiye’de çekilen bu yapım, ayrıca 1,1 milyar doların üzerindeki gişe hasılatıyla da serinin en çok izlenilen devam filmi unvanına kavuşuyor.  

13. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (The Lord of the Rings: Return of the King)

Gişe Hasılatı: 1,12 Milyar Dolar

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (The Lord of the Rings: Return of the King)Gelmiş geçmiş en başarılı serilerden biri olan Yüzüklerin Efendisi, özellikle de son filmiyle seyircilerin kalplerini çalarak gişenin de tozunu attırmayı başardı. 2003 yılında vizyona giren Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (The Lord of the Rings: Return of the King), 1,1 milyar doların üzerinde gişe hasılatı elde etti ve Yüzüklerin Efendisi serisinin en çok izlenilen devam filmi oldu.

12. Transformers 3 ve 4

Gişe Hasılatı: 2,2 Milyar Dolar

Transformers 3 ve 4Büyük bir kesim tarafından çokça eleştirilmesine rağmen, gişede harikalar yaratan bir film serisiyle daha listemize devam ediyoruz. İlk olarak 2007 yılında vizyona giren ve 2017 yılının Haziran ayında ise beşinci filmi Son Şövalye ile seyirci karşısına çıkacak olan Transformers, özellikle de son iki filmiyle dünya çapında en çok izlenilen ilk 15 film arasına girmeyi başardı. Üçüncü filmi Ay’ın Karanlık Yüzü ile 1,12 milyar dolarlık hasılat elde ederken, dördüncü filmi Kayıp Çağ ile ise 1,1 milyar dolar kazanç sağladı.

11. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War)

Gişe Hasılatı: 1,2 Milyar Dolar

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War)Tüm dünyada büyük ilgi gören Kaptan Amerika serisinin son filmi Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War), 2016 yılının en beğenilen ve en çok izlenen filmlerinden biri oldu. Yenilmezler ekibinin büyük bir kısmının yanı sıra Örümcek Adam, Ant-Man, Kara Panter ve Zemo gibi önemli karakterlerin de ortaya çıktıkları bu yapım yaklaşık 1,2 milyar dolarlık gişe hasılatıyla listemize adını yazdırıyor.

10. Minions

Gişe Hasılatı: 1,2 Milyar Dolar

MinionsÇılgın Hırsız serisinin sarı renkli sevimli ve komik karakterleri olan minionlar, 2015 yılında bir spin-off filmiyle karşımıza gelmişlerdi. Bu eğlenceli yapım, dünya çapında yaklaşık 1,2 milyar dolarlık gişe hasılatıyla, Karlar Ülkesi ile birlikte tüm zamanların en çok izlenilen animasyon filmleri arasına adlarını yazdırdılar.

9. Iron Man 3

Gişe Hasılatı: 1,2 Milyar Dolar

Iron Man 3Kaptan Amerika’dan sonra Yenilmezler ekibinin bir diğer üyesi olan Iron Man serisinin son filmiyle zirveye doğru yaklaşıyoruz. Yenilmezler filminin akabinde vizyona giren ve Iron Man serisinin en çok izlenen devam filmi olan Iron Man 3, 1,2 milyar doların üzerindeki gişe hasılatıyla da tüm zamanların en çok izlenilen ilk 10 yapımı arasında yer almayı başarıyor.

8. Karlar Ülkesi (Frozen)

Gişe Hasılatı: 1,2 Milyar Dolar

Karlar Ülkesi (Frozen)Idina Menzel ve Demi Lovato tarafından seslendirilen “Let It Go” şarkısı ve eğlenceli karakterleriyle sevilen bir animasyon filmi haline gelen Karlar Ülkesi (Frozen), 2013 yılında vizyona girmişti. Dünya çapında izlenme rekorları kırarak tüm zamanların en çok izlenen yapımları arasında da ilk sıralarda yer almayı başardı. Yaklaşık 1,3 milyar dolarlık gişe hasılatıyla da başarısını tam anlamıyla taçlandırdı.  

7. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları (Harry Potter and Deathly Hallows) Part 2

Gişe Hasılatı: 1,3 Milyar Dolar

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları (Harry Potter and Deathly Hallows) Part 290’lı yıllarda doğanların birlikte büyüdükleri efsanevi bir film serisinin sonu 2011 yılında geldi. 2001 yılında başlayan ve tam 10 yıl boyunca devam eden Harry Potter serisinin son filmi, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları (Harry Potter and Deathly Hallows) Part 2, gişenin tozunu attırarak son buldu. Toplamda 1,3 milyar doların üzerinde hasılat elde eden bu film, dünya çapında en çok izlenen 10 film arasına da girmeyi başardı.

6. Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7)

Gişe Hasılatı: 1,5 Milyar Dolar

Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7)Türkiye’de en çok izlenilen yabancı film unvanını elde eden Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7), dünya sinemalarında da harikalar yaratmayı başarıyor. 2015 yılında vizyona giren ve gişe canavarlarından oluşan listeyi tamamıyla değiştiren bu yapım, toplamda 1,5 milyar doların üzerinde hasılat ile listemizde yer alıyor.

EN İYİ SOYGUN FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

5. Yenilmezler (Avengers) 1 ve 2

Gişe Hasılatı: 2,9 Milyar Dolar

Yenilmezler (Avengers) 1 ve 2Belki de bugüne kadar çekilmiş en iyi süper kahraman filmlerinden biri olan Yenilmezler (Avengers) serisi, gişede de hız kesmeden yoluna devam ediyor. İlk olarak 2012 yılında başlayan, 2015 yılında ise ikinci filmiyle karşımıza gelen Yenilmezler, önümüzdeki yıllarda da izleyicilerin kalplerini fethetmeye devam edecek. Ultron Çağı ile 1,4 milyar dolar ve ilk filmiyle ise 1,5 milyar doların üzerinde hasılat elde eden Yenilmezler de en çok izlenilenler arasında yer alıyor.

4. Jurassic World

Gişe Hasılatı: 1,7 Milyar Dolar

Jurassic WorldEfsanevi Jurassic Park serisi uzunca bir aradan sonra, 2015 yılında yenilenmiş hali olan Jurassic World filmiyle izleyici karşısına çıktı. Birbirinden başarılı gişe canavarlarına ev sahipliği yapan 2015 yılının en çok izlenen ikinci filmi olan Jurassic World, dünya çapında 1,7 milyar dolarlık hasılat elde etmeyi de başarıyor.  

3. Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens)

Gişe Hasılatı: 2.1 Milyar Dolar

Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens)Son 10 yılın ve tüm zamanların en çok izlenilen filmleri arasında ilk üçe adını yazdıran 2015 yapımı Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens), Star Wars serisinin de en fazla seyirciye ulaşan devam filmi unvanına kavuşuyor. Ülkemizde de yoğun bir ilgi gören bu yapım, vizyonda olduğu süre boyunca dünya çapında 2,1 milyar dolarlık hasılat elde etti.

EN İYİ BEYİN YAKAN KAFA AÇAN FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

2. Titanik (Titanic)

Gişe Hasılatı: 2,2 Milyar Dolar

Titanik (Titanic)10 yılı aşkın süredir rekoru elinde bulunduran, 2009 yılından itibaren ise zirveye ortak olan James Cameron imzalı eşsiz bir yapımla listemizin sonuna doğru yaklaşıyoruz. 1997 yılının rekorları altüst eden filmi Titanik (Titanic), dünya çapında elde etmiş olduğu 2,2 milyar dolarlık gişe hasılatıyla da başarısını sinema evrenine kanıtladı.

1. Avatar

Gişe Hasılatı: 2.8 Milyar Dolar

AvatarYine bir James Cameron harikası olan Avatar, 2009 yılından itibaren rekoru elinde bulunduruyor. Vizyona girmiş olduğu tarihten itibaren, gişeyi silip süpüren bu yapım;  tüm zamanların en çok izlenen ve en fazla gişe yapan filmi olarak karşımıza geliyor. Dünya çapında 2,8 milyar dolarlık hasılat elde eden Avatar, yaklaşık 10 yıldır zirvenin değişmez ismi oluyor.

En Çok İzlenen Filmler Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

En Çok İzlenen Filmler Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularEn çok izlenen yerli filmler listesine; Hababam Sınıfı Askerde, Nefes: Vatan Sağolsun, Aşk Tesadüfleri Sever, Yahşi Batı, Pek Yakında, Kelebeğin Rüyası ve Av Mevsimi gibi filmleri de sırasıyla ekleyebilirsiniz.

Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmler listesine; Şirinler, Suikast, Nuh: Büyük Tufan, Mumya, Cesur Yürek ve Başlangıç gibi 1 milyonun üzerinde seyirciye ulaşan yapımlar da eklenebilir.

Dünya çapında en çok izlenen yabancı filmler listesine; Çılgın Hırsız 2,  Ormanın Kitabı, Hobbit: Beklenmedik Yolculuk ve Alice Harikalar Diyarında gibi 1 milyar doların üzerinde hasılata imza atan gişe canavarlarını da ekleyebilirsiniz.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANMIŞ EN İYİ BİYOGRAFİ FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Eğer Türkiye’de en çok izlenen filmleri kategorilere ayıracak olursak; Kurtlar Vadisi Irak aksiyon türünde, Titanik romantik türde, G.O.R.A. bilim kurguda, Buz Devri 4 animasyonlarda, Babam ve Oğlum dram türünde, 2012 ise gerilim türünde lider olarak karşımıza geliyor. Ayrıca komedide Recep İvedik 4, korkuda Dabbe: Zehr-i Cin ve macerada da New York’ta Beş Minare rekoru elinde bulunduruyor. Bu sonuçlara göre, yerli filmlerin, yabancı yapımlara oranla katbekat daha fazla seyirci çektiklerini söyleyebiliriz. Peki, listemizde yer alan bu yapımlardan sizce hangileri bu gişe başarısını sonuna kadar hak ediyor?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.