Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Pahalı 10 Johnny Depp Filmi

Alice Harikalar Diyarında, Charlie'nin Çikolata Fabrikası, Karayip Korsanları ve diğerleri! Karşınızda dünyanın en beğenilen oyuncularından Johnny Depp'in en pahalı filmleri:
En Pahalı 10 Johnny Depp Filmi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

30 yıllık sinema hayatında, 3 Oscar ödüllü kariyeriyle Johnny Depp’i tanımamak mümkün mü? Kazandığı sayısız başarı onun işinde ne kadar iyi olduğunun bir ispatıdır. 1963 yılı Kentucky doğumlu aktör, sinema tarihinin en yüksek ücret alan oyuncu rekorlarını kıran yıldızlarından biri. Bir filmde Depp varsa, kesinlikle ona uygun garip ilginç bir rol vardır.

Jonny Depp’in oynadığı filmlerin çoğu hasılat rekorları kırmış filmlerdir. Özellikle hareketli, uçarı roller tam ona göre. Çarpıcı yakışıklılığı ve sıra dışı yaşam tarzı ile birlikte sinema dünyasında farklı bir yere sahiptir. Sizler için hazırladığımız listede Johnny Depp’in en pahalı filmlerine yer verdik.

İşte karşınızda en pahalı 10 Johnny Depp filmi:

10 Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi

50 Milyon Dolar

Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi2007 yılında yayımlanan Sweeney Todd, aynı ada sahip Tony ödüllü müzikalin bir uyarlamasıdır. Film; Tim Burton, Helena Bonham Carter ve Johnny Depp gibi yıldızların oynadığı berber hakkında korku hikayesini içeriyor. Korku müzikali, fırıncı ve berberin korkunç ortaklığını konu almaktadır. Film, 152 milyon dolar hasılat yaparak oldukça başarılı oldu.

9 Turist

100 Milyon Dolar

TuristFilmde Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Raoul Bova, Rufus Sewell gibi ünlüler oynuyor. Film 2010 yılında yayınlandı ve başarısız olacağı düşünülürken, 278 milyon dolar hasılat yapmayı başardı.

Hikaye, İtalya’ya giden Amerikalı bir turist olan Frank’ın (Depp) etrafında şekilleniyor. Olağanüstü bir kadın olan Elise’nin (Jolie) yoluna çıkmasıyla işler değişir. Arka planda Venedik’in nefes kesen manzaraları eşliğinde Frank, bir ilişkinin ardından koşarken aslında etrafında tehlikeli entrikaların döndüğünü fark eder.

8 Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

140 Milyon Dolar

Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin LanetiKarayip Korsanları ilk olarak 1967’de Disney Land’de tanıtıldı. Yerel vali Weatherby Swann’ın 12 yaşındaki kızı Elizabeth ile Jamaica’ya yaptığı deniz yolculuğu esnasında bir gemi enkazıyla karşılaşılır. Enkazdan kurtulabilen tek kişi küçük Will’dır. Elizabeth küçük çocuğun boynundaki altın madalyondan onun bir korsan olduğunu anlar, bu yüzden madalyonu alarak saklar.

Yılar sonra Elizabeth, azılı bir korsan olan Barbossa tarafından kaçırılır. Çılgın ve iyi yürekli bir korsan olan Jack Sparrow ise Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner’la birlikte kızı kurtarmaya çalışır. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harekete geçirerek incinin lanetini canlandıracaktır. Film 2003 yılında yayınlandığında olumlu eleştiriler aldı ve 654 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

7 Karanlık Gölgeler

150 Milyon Dolar

Karanlık GölgelerJohnny Depp ve Tim Burton 2012 yılında, 60’lı veya 70’li yıllarda yayınlanan ve aynı adı taşıyan gotik soup operadan esinlenerek çekilen Karanlık Gölgeler’de bir kez daha güçlerini birleştirdi. Film, gelişmemiş karakter eksikliği gibi konulardan dolayı eleştirmenlerden büyük ölçüde olumsuz eleştiriler alsa da oldukça etkileyicidir. Filmin gişe hasılatı, 245 milyon dolardır.

Filmde, Barnabas isimli vampir adam çok zengindir ve kadınlara olan ilgisi bir hayli fazladır. Vampir adam, çok güzel bir şekilde hayatını sürdürürken bir gün kıskanç bir cadı tarafından lanetleniyor ve bunun üzerine 200 yıl boyunca toprak altında kalıyor, daha sonra bir kasırga sayesinde kurtuluyor.

6 Charlie’nin Çikolata Fabrikası

150 Milyon Dolar

Charlie'nin Çikolata Fabrikası2005 yılında bir başka Burton ve Depp işbirliğini, Charlie ve Çikolata Fabrikası filminde görüyoruz. Roald Dahl’ın romanından yapılan ilk uyarlama, 1971 tarihli Willie Wonka & The Chocolate Factory, özellikle Amerika’da bugüne kadar yapılmış en iyi çocuk filmlerinden biri olarak kabul görüyor. Charlie ve Çikolata Fabrikası, övgü dolu eleştiriler aldı ve dünya çapında 475 milyon dolar hasılat ile çok başarılı oldu.

5 Alice Harikalar Diyarında

200 Milyon Dolar

Alice Harikalar Diyarında2010 yılında yayımlanan Alice Harikalar Diyarında, Johnny Depp ve Tim Burton arasındaki işbirliği ile çok yüksek gişe hasılatı elde etti. Filmde Mia Wasikowska yani, Alice; Depp ise Mad Hatter olarak oynadı. Anne Hathaway ve Helena Bonham Carter gibi diğer büyük yıldızlar da filmde oynayan isimlerdir.

Alice Harikalar Diyarında eleştirmenlerden olumsuz eleştiriler alsa da, 2010 yılı en yüksek gişe hasılatı elden 2. film olmayı başardı. Ayrıca film, dünya çapında 1 milyar doların üzerinde gelir kazandı ve tüm zamanların en yüksek gişe hasılatı elde eden 16 filmi içine girdi. Film bunların yanında, en iyi sanat yönetmenliği ve kostüm tasarımı dalında 2 Akademi Ödülü kazandı.

4 Maskeli Süvari

215 Milyon Dolar

Maskeli SüvariMaskeli süvari, Depp’in Tonto olarak rol aldı ve yönetmenliğini Gore Verbinski ve Jerry Bruckheimer’ın yaptığı filmdir. 2013 filmi büyük ölçüde olumsuz yorumlar aldı ve ticari başarısızlık da peşinden geldi. Filmin 215 milyon dolarlık tasarım bütçesi vardı ve 150 milyon dolarlık geniş bir pazarlama bütçesi ile film, yılın en büyük fiyaskosu oldu. Maskeli Süvari, sadece yurtiçinde 89 milyon dolar ve dünya çapında toplam 260 milyon dolar hasılat elde etti.

3 Karayip Korsanları 2: Ölü Adamın Sandığı

225 Milyon Dolar

Karayip Korsanları 2: Ölü Adamın SandığıKarayip Korsanları 2: Ölü Adamın Sandığı, yıllar boyunca gişede başarısız olarak görülmüş kılıç filmlerinin kötü talihini kıran ve her türden izleyiciyi memnun edebilmiş bir yapıttır. Film büyük bir prodüksiyon, etkileyici görsel efektler, sıkı aksiyon ve keyifli bir mizah ve iyi çizilmiş karakterlerin her birinin rolüne tam oturan yetenekli oyuncular sayesinde oldukça başarılı oldu. Ayrıca beyazperdede uzun zamandır görülmemiş bir star performansı yaratan Johnny Depp’in hayat verdiği Kaptan Jack Sparrow karakteri de ölümsüzleşti.

2 Karayip Korsanları 4: Gizemli Denizlerde

250 Milyon Dolar

Karayip Korsanları 4: Gizemli DenizlerdeOrijinal Karayip Korsanları üçlemesinin olağanüstü başarısından sonra yapımcılar, yeni karakterlerin de var olduğu tamamen yeni bir hikaye ile devam etmeye karar verdi. Barbossa, Gibbs gibi eski karakterleri de son seriye taşıyarak, sonsuz gençliğin anahtarı olan “Gençlik Pınarı’nı” arayışın etrafında yeni bir serüven kurgulandı. Penelope Cruz’un oynadığı Angelica karakteri, Conan çizgi romanlarındaki Belit’e benzer. Angelica, erkeği kadar dişli bir kadın korsan olarak uyarlanmış. Eleştirmenler filmde özgünlük eksikliği olduğunu söylese de film kendi başarısını kanıtladı.

1 Karayip Korsanları 3: Dünyanın Sonu

300 Milyon Dolar

Karayip Korsanları 3: Dünyanın Sonu2007 yılında yayımlanan Dünyanın Sonu, Karayip Korsanları film serisinin üçüncü bölümüdür. Keira Knightley ve Orlando Bloom gibi oyuncular filmde rol alıyor. Kaptan Jack Sparrow’u geri getirmek ve korsan lortlarını toplayıp direnişi başlatmak için dünyanın uzak ucuna doğru yola çıkan karakterlerin öyküsü, ilk 2 filme kıyasla çok daha karanlık bir tona sahip. Depp bu filmde, gerçekten Hollywood’un en güvenilir oyuncularından biri olduğunu kanıtladı ve film olumsuz eleştirilere rağmen, 2007’nin en yüksek gişe hasılatı yapan filmi oldu.

Johnny Depp’in en büyük yeteneği hiç şüphesiz farklı karakterdeki rollere çok kolay adapte olabilmesidir. Film gizem dolu bir öyküyü konu alıyor, esrarengiz olaylar dönüyorsa ve filmde o varsa; gözler hemen onun üstüne çevrilir. Eleştirmenlerden ne kadar eleştiri alırsa alsın Depp bu işte ne kadar iyi olduğunu sürekli kanıtlamıştır. Bu yakışıklı aktörün en sevdiğiniz filmi hangisi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.