Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emlak Konut GYO 2 Milyar Liraya Kadar Kira Sertifikası İhracına Karar Verdi

Emlak Konut GYO, Halk Varlık Kiralama aracılığıyla 2 milyar liraya kadar kira sertifikası ihracına karar verirken, hisseleri %8'den fazla düşüyor.
Emlak Konut GYO 2 Milyar Liraya Kadar Kira Sertifikası İhracına Karar Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (Emlak Konut) dün kira sertifikası ihraç programı kapsamında Halk Varlık Kiralama Anonim Şirketi’nin (Halk VKŞ) yetkilendirildiğini açıklamıştı. Bugün ise Halk VKŞ tarafından ihraca karar verildiğine dair bildirim geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Halk VKŞ tarafından yapılan bildirimde, “Şirketimiz tarafından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin fon kullanıcısı/kaynak kuruluş olacağı yapıda, tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 2.000.000.000,-TL tutarına kadar kira sertifikası ihracına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın geldiği sırada Emlak Konut GYO’nun (EKGYO) hisseleri %8 civarında değer kaybederken bir miktar toparlanma gösterdi.
EKGYO Hisseleri %2,12 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

EKGYO kodlu hisseler, dünkü işlemleri devre kesiciyle 1,89 liradan sonlandırdı. Bugünkü işlemlere ise 1,78 liradan başladıktan hemen sonra devre kesici sistemi aktif hale geldi. TSİ 10:30’da yeniden işleme açılan hisseler, 1,71 liraya kadar geriledi.

Emlak Konut hisseleri, bu seviyeden toparlanma kaydederken, TSİ 11:35 sularında 1,83 liraya kadar yükseldi. Daha sonra %2,12 oranında değer kaybıyla 1,85 liradan alıcı bulmaya başladı.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık kaybın %20’ye ulaştığı görülüyor. Aylık bazda %26,22 değer kaybeden hisseler yıllık bazda %69,81 oranında değer kazandı. Hisselerde 1,7233 – 1,6766 lira destek noktaları olarak çalışıyor. Direnç seviyeleri ise 1,8033 – 1,8366 lirada bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu