Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eczacıbaşı Hisseleri Kar Dağıtım Politikasının Güncellenmesiyle Yükseldi

Eczacıbaşı bugünkü toplantısında aldığı kararları açıklarken, şirket hisseleri yataydan %3 artışa geçti.
Eczacıbaşı Hisseleri Kar Dağıtım Politikasının Güncellenmesiyle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. kar dağıtım politikasını güncelledi. 27.12.2021 tarihli yönetim kurulu toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-19.1 sayılı Kâr Payı Tebliği hükümleri, II.17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği ekinde düzenlenen Kurumsal Yönetim İlkeleri ve şirketin mevcut uygulamaları dikkate alınarak, kar dağıtım politikasının güncellenmesine karar verildiği söylendi.

Paylaşılan ek belgede, “Kâr payları, mevcut payların tamamına, bunların ihraç ve iktisap tarihlerine bakılmaksızın eşit olarak, yasal süreler içerisinde Genel Kurul onayını takiben Genel Kurul’un tespit ettiği tarihte pay sahiplerine dağıtılır.” ifadesine yer verildi.

Ana sözleşmede kâr dağıtımında herhangi bir imtiyaz öngörülmediği belirtildi. Sermaye Piyasası Düzenlemeleri çerçevesinde hesaplanan “net dağıtılabilir dönem kârı”nın en az %10’unun pay sahiplerine nakden dağıtılmasının hedeflendiği aktarıldı.

Şirket hisseleri gelen açıklamaların ardından yükselişe geçti.
Eczacıbaşı Hisseleri %3,24 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Eczacıbaşı hisseleri (ECILC) güne 6,8 liradan başladı. Saat 13.48’de yapılan kamuoyu açıklamasına kadar 6,9 seviyelerinde hareket etti. Ardından yükselişe geçerek %3’ten fazla prim yaptı.

Saat 14.04’te %3,24 değer kazancıyla 7,03 liradan işlem görüyor. 2021 yılında %20’dan fazla değer kaybeden hisselerin tavan fiyatı 8,74, taban fiyatı ise 5,48 oldu.

Aylık dönemde 6,63 – 8,47 arasında hareket ederek %1,57, haftalık 6,63 – 7,80 arasında hareket ederek %5,22 oranında geriledi. Hisselerde teknik açıdan 6,7267 – 6,8634 arası destek, 7,0934 – 7,1867 arası direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu