Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Çorabı

Bu yazımızda; sınırlı sayıda üretilen, çok özel malzemelerden yapılan ve fiyatı 1.188 dolar olan bir çoraptan bahsedeceğiz.
Dünyanın En Pahalı Çorabı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Vücudumuzda sıcak tutulması gereken en önemli bölgelerden birinin ayaklarımız olduğunu, tıp uzmanlarından sürekli duyuyoruz. İlaveten bu bilgi, eski çağlarda da insanların yaşayarak öğrendikleri ve nesilden nesile aktardıkları en temel bilgilerden biri olmuştur. Sonuçta, hemen hemen herkes büyüklerinden “ayağına çorap giy, hasta olacaksın” nasihatini en az birkaç kere duymuştur, diye düşünüyorum. Genel olarak isteksizce giydiğimiz çoraplar, gerçekten bizleri koruyarak birçok hastalığa yakalanmamızı önleyen giysi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde tıpkı diğer her şey gibi çorapların da sayısız çeşitlilikte ve kalitede üretildiğini görüyoruz. Desenlerine ve şekillerine bayıldığımız bu çorapları, kimsenin söylemesine gerek kalmadan seve seve ayaklarımıza giyiyoruz, değil mi? Neticede; hayvan desenleriyle, canlı renklerle, farklı kumaşlarla vs. o kadar çok çorap çeşidi var ki kendimize uygun bir çorap bulamamak, hiç abartısız imkansız gibi görünüyor. İşte bugünkü yazımızda da sizlere, en temel giyeceklerimizden biri olan çorapların şimdiye kadar üretilmiş en yüksek fiyata sahip olanlarını anlatıyor olacağız. Fiyatı 1.188 dolar olarak belirtilen dünyanın en pahalı çoraplarının özelliklerini duyduğunuzda, inanın bana çok şaşıracaksınız. İsterseniz, sizleri daha fazla merakta bırakmayalım ve bir an önce bu ayrıcalıklı çorapları incelemeye başlayalım.

İşte karşınızda ayaklarınızın en büyük dostu, dünyanın en pahalı çorapları:

Falke Vikunya Çorapları

1.188 Dolar

Falke Vikunya ÇoraplarıAlman asıllı bir triko markası olan Falke tarafından üretilen ve fiyatı 1.188 dolar olan bu pahalı çoraplardan yalnızca 10 adet üretilmiştir. Zira bu çorapların bu kadar ayrıcalıklı olmasındaki neden ne üzerindeki işleme ne altın tozları ne de herhangi değerli bir taş değildir. Bununla birlikte, Falke çoraplarının değerindeki unsur bu çorapların nadir üretim malzemesinden gelmektedir. Peki, bu nadir bulunan ve çok kıymetli olan üretim malzemesi ne mi? Elbette, bu ilginç bilgiyi hemen sizlerle de paylaşalım. Falke çorapları vikunya isimli küçük bir deve türünün tüyleri ile üretilmiştir. Ve bu vikunyaların tüyleri dünyanın en pahalı, en yumuşak, en hafif ve en kaliteli tüylerinden biri olarak bilinmektedir.

VikunyaYalnızca Peru’nun dağlık bir bölgesinde yaşayan bu nadir vikunyalar, nesli tükenmekte olan değerli hayvanlardan bir tanesi olduğu için de Peru hükümeti tarafından koruma altına alınmıştır. İlaveten; ortalama olarak 12 yıl yaşayabilen vikunyaların tüyleri, 2 senede bir kırpılabiliyor ve her bir vikunyadan sadece 250 gram kadar tüy elde ediliyor. İşte bu yüzden de Falke vikunya tüyünden yalnızca 10 adet çorap üretebilmiştir. Tıpkı vikunyalar gibi kızıl kahve arasında bir renge sahip olan bu çoraplar, hassaslığı yüzünden boyanamadığı için doğal tüy rengi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu çoraplar yine aynı renklere sahip ahşap bir sunum kutusuyla alıcılarına teslim edilmektedir. Unutulmamalıdır ki pahalı erkek ayakkabıları, böyle lüks bir çorapla kombinlendiği zaman gerçek anlamını kazanır.

Sonuçta, eğer bu kadar kaliteli ve ayrıcalıklı bir çorabı siz de satın almak istiyorsanız, hiç durmayın derdim; ama ne yazık ki diyemiyorum. Zira bu çoraplar piyasaya sunulur sunulmaz kapış kapış satılıyorlarmış. Yine de nadir vikunya tüylerinden yapılmış bu yumuşacık çoraplarla ayaklarını ısıtmayı kim istemezdi ki değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.