Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğan Burda Hisseleri Haftalık %40 Kazanç Sağlarken, Devre Kesici Aktif

Doğan Burda hisseleri hafta boyunca devre kesiciyi aktif ederken, olağan dışı fiyat hareketleri konusunda bildirim gönderdi.
Doğan Burda Hisseleri Haftalık %40 Kazanç Sağlarken, Devre Kesici Aktif
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama Anonim Şirketi’nin alt pazarda işlem gören hisseleri, bir hafta boyunca devre kesiciyi aktif etti. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada ise olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri hakkında bilgi verildi.

Doğan Burda KAP’a kamuya açıklanmamış özel bir durum olmadığını bildirirken, hisseleri devre kesicideki işlemlerini sürdürdü. Ekim ayının başından bu yana devre kesicide işlem gören hisseler, haftalık %40 civarında değer kazandı.

Doğan Burda hisseleri (DOBUR) TSİ 16:50 sularında %9,99 oranında yükselişle 31,94 liradan işlem görmeye başladı.
Doğan Burda Hisseleri Yüzde 9,99 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler Ekim ayına 22,06 liradan başladıktan sonra gösterdiği hızlı yükselişle devre kesiciye girdi. 5 Ekim gününde 24,94 liraya kadar yükselen Doğan Burda hisseleri, yine devre kesiciyi aktif ederken, kademeli yükselişini sürdürdü.

Doğan Burda hisseleri dünkü işlemlerde 26,42 – 29,04 lira aralığında hareket ederken, bugüne 29,04 liradan açıldı. Açılışın gerçekleştiği dakikalarda 31,6 liraya kadar yükselen hisseler, günü 32 lira sınırında devre kesicide geçirdi. Ayrıca hisseler 31,94 lira ile 4 Eylül 2020’den bu yana kaydettiği en yüksek seviyeyi gördü.

Doğan Burda hisselerinin yukarı yönlü ivmesini sürdürmesiyle birlikte 32,90 ve 33,87 lirada bulunan direnç noktaları görev yapmaya başlayacak. Aşağı yönde ise 30 ve 28,07 liradaki destek noktaları izleniyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %39,23 değer kazandığı görülüyor. Aylık %53,11 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %31,76 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu