Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz Sert Düşüşe Rağmen Haftayı %6 Kazançla Bitirmeye Hazırlanıyor

Ocak ayı boyunca süreceği düşünülen soğuk hava dalgasıyla 4,8 dolara kadar yükselen doğal gaz, gelen yeni tahminlerle kazançlarını geri veriyor.
Doğal Gaz Sert Düşüşe Rağmen Haftayı %6 Kazançla Bitirmeye Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Önceki iki seansta güçlü yükselerek 4,8 dolarla Kasım sonundan bu yana en yüksek seviyelere çıkan doğal gaz vadeli işlemleri, bugün kazançlarını geri veriyor.

Yüzde 3’e yakın ekside, en çok düşen emtia olarak fiyatlanan ABD doğal gaz vadelileri, sert düşüşe rağmen haftayı kayda değer yükselişle kapatmaya hazırlanıyor. Dün en son 4,27 dolarda fiyatlanan doğal gaz, bugünkü seansa 4,27 dolarla başlayıp Avrupa seansına kadar fazla değişim göstermedi.

09.00’dan sonra yönünü aşağıya çevirerek 4,1 dolara kadar geriledi.
Doğal Gaz Haftalık Kazanç
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Buradan aldığı destekle 4,1 – 4,2 dolar aralığında hareket etti. TSİ 15.43’te yüzde 2,2 ekside dururken gün içi hareket aralığı 4,10 – 4,30 dolar oldu.

Aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik destek 4,07 doları gösterirken ikinci destek 3,98 doları gösterdi. Pozitif ivmenin başlamasında ise 4,27 dolar ilk teknik direnç olarak görev yaptı.

Bu haftaki ralliyle doğal gazın haftalık kazancı yüzde 6,3 oldu. Aylık bazda yüzde 9,5 artarken yıllık yüzde 55 artışla pozitif performans sergiledi.

Günlük düşüş, gelen yeni hava tahminleriyle yönlendirildi. Buna göre sıcaklıkların önümüzdeki on gün içinde daha önce beklendiği kadar düşük olmayacağı öngörüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%