Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Buğday Emtiası Günün Kaybettireni Olurken, Petrolde Artış Sürüyor

Tarımsal emtialarda düşüş eğilimi izlenirken, metallerde artış hakim. Petrol ise en çok artanlarda zirvede yer alıyor.
Buğday Emtiası Günün Kaybettireni Olurken, Petrolde Artış Sürüyor

Haftanın ilk işlem gününde emtia piyasasında karışık bir tablo izleniyor. Gümüş, platin, bakır ve paladyum gibi metal emtiaları yükselirken; pamuk, buğday, mısır, soya fasulyesi gibi tarımsal ürünlerde oklar kırmızıyı gösteriyor.

Ham petrol geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye devam ederken, buğday günün en çok düşeni oldu.
Emtia Fiyatları Değişimleri
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ABD türü ham petrolün varili Asya işlemleri boyunca yükseliş gösterdi. TSİ 14.50’de %1,48 artıda 64,54 dolardan işlem görüyor. Gün içinde 64,90 ile en yükseği kaydeden fiyatlar, Cuma günü %4 olan haftalık kaybını %2,5’e indirdi. Emtia ürünleri içinde ise fiyatı en çok yükselen olarak listenin ilk sırasında yer aldı.

Onu %1,52 artan benzin, %1,07 artan kalorifer yakıtı izledi. 27,77 dolardan işlem gören gümüş %1,04 oranında yükseldi. Böylelikle metal grubu içinde en fazla yükselen oldu. Listenin beşinci sırasında ise %1 primli işlem gören canlı sığır yer alıyor.

Buğday kontratları %2,36 ekside işlem görüyor. Tarımsal emtialar arasında en önemlilerinden biri olan buğday, haftalık bazda %5, aylık %7 değer kaybederken, yıllık bazda yatırımcısına %30 kazandırdı. Şu anda 658,40 seviyesinden işlem görüyor.

Gün içinde 655,88 – 668,50 arasında hareket eden buğday, 7 Mayıs’ta 767,00 ile ayın en yükseğini kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum