Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BofA’nın Hedef Fiyatı Yükselttiği Garanti Hissesi 9,46 TL’de Seyrediyor

Güne pozitif başlayan Garanti Bankası hisseleri alıcılı seyri sürdürürken, yatırımcılar BofA’nın yukarı yönlü revizyonlarını değerlendiriyor.
BofA’nın Hedef Fiyatı Yükselttiği Garanti Hissesi 9,46 TL’de Seyrediyor

Bank of America (BofA), Türk bankalarının hisse senedi fiyatlarına yönelik revizyon yaptı. Kurum Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası ve Halkbank için hedef fiyatları yükseltirken, Vakıfbank’ta aşağı yönlü revizyon yaptı.

BofA, Garanti Bankası için hedef fiyat beklentisini 10,10 TL’den 12,80’e yükseltti.
Garanti Bankası Hissesi 9,46 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kurum analisti David Taranto tarafından yayımlanan rapora göre Garanti hisseleri hakkında “al” tavsiyesi paylaşıldı. Açıklamada; düşük risk maliyeti, iyileşen net faiz marjlarının ve komisyonlardaki devam eden performansın kârlılık oranlarında etkili olma beklentisinin Türk bankaları için iyimserliği yükselttiği bildirildi.

Bu doğrultuda özel bankaların hisse başı karlılık tahminleri artırıldı. Diğer yandan kamu bankalarında gelir baskısı nedeniyle beklentilerin düşürüldüğü açıklandı.

GARAN koduyla, BIST bankacılık endeksi altında işlem gören hisseler, güne artıda başladı. 9,43 liradan açılan banka hisseleri, hemen ardından 9,51 ile günün en yükseğini kaydetti.

Ardından kazancının bir kısmını verip, 9,46 liradan işlem görmeye başladı. %0,75 primli seyreden banka hisselerinde işlem hacmi 598.263.733 TL seviyesinde.

Bu tutar ile borsada TL bazında en çok işlem görenlerde ilk sırada yer alıyor. Onu Tüpraş, Beşiktaş, Girişim Elektrik ve Türk Hava Yolları izledi.

Haftanın ikinci işlem gününde sınırlı alıcılık gösteren Garanti hisseleri, haftalık bazda %3 oranında değer kaybetti. Aylık kazancı %2’nin altında olurken, yıllık bazda 10,58 liraya çıkarak, %42 oranında artış gösterdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum