Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Boeing 1Ç21 Zararı Beklentileri Aşarken Hisseler Düşüyor

Boeing hisseleri, şirketin beklentilerden daha kötü zarar açıklamasıyla açılış öncesi düştü.
Boeing 1Ç21 Zararı Beklentileri Aşarken Hisseler Düşüyor

Amerikalı havacılık devi Boeing, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazanç raporunu açıkladı. Buna göre hisse başına kazanç, yüzde -0,97 dolarlık beklentilere kıyasla yüzde -1,53 oldu.

Dolayısıyla hisse başına beklentilerin üzerinde zarar açıkladı.

Ocak-Mart döneminde gelirler ise 15,02 milyar dolarlık beklentileri aşarak 15,22 milyar dolar oldu. Toplam birikmiş iş yükü 364 milyar dolara çıkarken ticari uçaklara76 net sipariş eklendi.

737 MAX’ın güvenli bir şekilde hizmete dönmesi konusunda ilerlemenin sürdüğünü belirten Boeing, Mart sonunda 787 teslimata devam ettiğini kaydetti.
Beoing Hisse Ekside
Kaynak: MarketWatch

Dün 242,47 dolardan kapanan hisseler, bugün açılış öncesinde ekside seyretti. TSİ 16.09’da yüzde 1,42 kayıpla hareket ederken 1 aylık performansta yüzde 5’e yakın kaybettirdi.

Boeing Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Dave Calhoun, kazanç raporunda; “küresel ekibimizin ilk çeyrekte işimizde kaydettiği ilerlemeden gurur duyuyorum” dedi.

Küresel salgının genel pazar ortamına güçlük yaratmaya devam ederken aşı dağıtımının hızlanmasıyla 2021’i sektör için önemli bir dönüm noktası olarak gördüklerini aktardı.

Güçlü bir iyileşme sağlamaya yardımcı olmak için hükümet ve endüstri genelinde birlikte çalıştıklarını ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum