Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahipleri 7 Ayda 2.35 Milyon BTC Biriktirdi

Yatırımcılar Bitcoin’i biriktirmeyi sürdürüyor. Uzun vadeli tutucuların varlıklarını satmadığı görülüyor.
Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahipleri 7 Ayda 2.35 Milyon BTC Biriktirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerdeki yükselişini uzun zaman sonra 52.000 dolar seviyesine kadar taşıdı. ulaştı. Mart ayı sonrası, BTC’nin Temmuz ‘da yaklaşık 29.000 dolara düşmesinin ardından dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı muazzam bir oynaklık gördü.

Volatilitedeki son artışa rağmen, uzun vadeli Bitcoin sahipleri son 7 ayda BTC’yi büyük miktarlarda biriktirdi. Glassnode tarafından yayınlanan son verilere göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri Mart ayından bu yana varlıklarına yaklaşık 2.35 milyon coin eklediler.

Öte yandan, bu süreçte sadece 180 bin BTC çıkarılmış oldu. Özellikle Ağustos ve Eylül aylarında uzun vadeli BTC sahiplerinin toplam birikiminde keskin bir artış yaşandı. Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin genel varlıklarındaki son artışın en önemli itici güçlerinden biri, BTC balina adreslerinden elde edilen birikim oldu.

BTC uzun vadeli sahipler
Kaynak: Glassnode

00 ila 10.000 BTC arasında tutan balinalar, 10 gün önce 70 bin BTC biriktirdi. Bu Temmuz 2019’dan bu yana yüksek birikim olarak kaydedildi.

BTC 50.000 dolar fiyat seviyesine dokunduğundan beri büyük BTC transferleri de arttı. Whale Alert, bir kripto balina hesabının, dijital borsa Binance’den kripto cüzdan Xapo’ya 100 milyon dolardan fazla değere sahip 2.000 Bitcoin taşıdığını rapor etti.

Kripto para birimi 950 milyar dolar piyasa değeri ile 50.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin, Nisan ayında 64.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu