Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Kısa Vadeli Yatırımcıların Kayıpları 2017 Çöküşünü Geçti

BTC, Kasım ayında zirveyi gördükten sonra düşüşünü sürdürüyor. Bu durum özellikle kısa vadeli yatırımcıların zararını artırıyor. İşte detaylar…
Bitcoin’de Kısa Vadeli Yatırımcıların Kayıpları 2017 Çöküşünü Geçti
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz yılın Ağustos ayından itibaren hızlı bir yükseliş kaydetti ve Kasım ayında 69.000 dolara kadar yükseldi. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu ve dijital varlık sonrasında yönünü aşağı çevirdi.

Geçen zaman içerisinde kayıplar %50’nin üzerine çıktı ve kripto para birimi düşüşünü 33.000 dolara kadar taşıdı. Yaşanan bu düşüş özellikle kısa vadeli yatırımcıların kayıplarının tarihi zirvelere çıktığını gösteriyor.

Glassnode, BTC’nin Göreceli Gerçekleşmemiş Karının (7d MA), 15 ayın en düşük seviyesi olan 0,491’e ulaştığını bildirdi. Ağdaki başka göstergeler de bu kayıplara işaret ediyor. Borsalara Bitcoin girişi dün, son 4 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kısa vadeli yatırımcıların kayıpları
Kaynak: Glassnode

Yatırımcıların ulaştığı kayıpların, 2017’de görülen ayı piyasasının bile üzerine çıktığı bildiriliyor. Uzun vadelilerin davranışları ise farklı bir durumu ortaya koyuyor. Kısa vadeli sahipler baskı altında satarken, uzun vadeli yatırımcılar ise alımlarını sürdürüyor.

Bitcoin yazım itibariyle 36.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Kripto para biriminin piyasa değeri ise 700 milyar doların altına sarkmış durumda. BTC’deki düşüş Ethereum ve diğer altcoinlerdeki kayıpların da artmasına neden oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%