Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Haftanın İlk Gününde Yaşadığı Düşüşün Nedenleri Sıralandı

Analistler Bitcoin’de yüzde 6’ya varan düşüşün nedenlerine dair açıklamalarda bulundu.
Bitcoin’in Haftanın İlk Gününde Yaşadığı Düşüşün Nedenleri Sıralandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Daha önceki haftalarda olduğu gibi bu haftanın ilk gününe de Bitcoin düşüş yaşayak başladı. Kripto para birimi dört saatten kısa bir zaman dilimi içerisinde yüzde 6 değer kaybederek 60.000 dolardan 55.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Analistlere göre Bitcoin’in zayıflayan momentumuna üç faktör katkıda bulundu. Yeni bir haftalık açık, yüksek fonlama oranları ve temel olarak piyasayı yukarı çeken istikrarlı para girişi bu düşüşün başlıca nedenleri arasında gösteriliyor.

Haftalık yeni bir mum açıldığında, Bitcoin tipik olarak büyük dalgalanma görür. Çünkü Pazartesi günkü eğilim Bitcoin’in haftanın geri kalanında nasıl performans göstereceğini belirleyebilir.

BTC’de Genişletilmiş Geri Çekilme Yaşandı

BTC’de Genişletilmiş Geri Çekilme Yaşandı
Kaynak: TradingView

Kripto tüccarı Rekt Capital’in belirttiği üzere, Bitcoin aşırı genişletilmiş bir geri çekilme gördü. Tüccar, BTC’nin geçici bir sıfırlama sürecinde olabileceğini söyledi.

Rekt Capital değerlendirmesinde “BTC kırmızı bölgeye doğru geri çekildi ve hatta altına düştü. Fiyat hala bu kırmızı kutulu alana göre kendini çözebilir ve onu desteğe dönüştürebilir Teknik olarak, BTC dalgalı bir süreçte seyrini sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Uzman isim Bitcoin’in 55.000 dolarlık alandan toparlanamazsa, 46.700 dolarlık destek seviyesinde dik bir düzeltmenin bir olasılık haline gelebileceğine dair uyarılarda bulundu. Bitcoin’in fiyatı düşmeye başladığında, BTC’nin vadeli işlemler piyasası fonlama oranı büyük borsalarda %0.1’in üzerinde seyrediyordu. Bu, piyasanın ezici çoğunluğunun Bitcoin’i istediğini ya da satın aldığını, dolayısıyla ticaret hacminin arttığını gösteriyor.

Bybt.com’dan alınan verilere göre, son 24 saat içinde 194.541 yatırımcı, 21 Şubat’tan bu yana görülen en yüksek değer olan yaklaşık 1,83 milyar dolar ile tasfiye edildi. Vadeli işlemler piyasasında kademeli çıkışlar görüldü. Bu dalga nedeniyle Bitcoin’in 57.000 dolar seviyesinin altında düştüğü belirtiliyor.

BTC 55 bin dolar seviyesinden döndü
Kaynak: piyasa.paratic.com

BTC an itibariyle 55.000 dolar direncinden yönünü yukarı çevirmiş görünüyor ve 56.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paranın saatlik grafikte bu seviyelerin üzerinde olması halinde yönünü yukarı çevireceği belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu