Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Fiyatı Düşerken Zincir Verileri Son 3 Ayda Balina Sayısının Arttığını Gösteriyor

Zincir içi izleme firması Santiment verileri, büyük yatırımcıların birikimlerini sürdürdüğünü ortaya koyuyor. Son veriler haberde…
Bitcoin Fiyatı Düşerken Zincir Verileri Son 3 Ayda Balina Sayısının Arttığını Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana düşüş trendi dahilinde hareket ediyor. Bu durum balinalara birikim yapma fırsatı veriyor. Santiment tarafından paylaşılan veriler, son üç ayda 10.000 BTC ve daha fazlasını tutan balina sayısının arttığını gösteriyor.

Yapılan birikim faaliyetleri bu seviyeye 10 yeni balina adresinin eklendiğini ortaya koydu. Balina adres sayısı geçtiğimiz Ekim ayında 79’a düşerek tüm zamanların en zayıf dönemini yaşamıştı. Geçen zaman içerisinde bu oranda %12’den fazla bir artış yaşandı.

Santiment, Bitcoin tutucu sayısının 89’a yükseldiğini bildirdi ve bu adreslerin ilk kez bu seviyeye ulaştığı tahmin ediliyor. Uzmanlara göre 10.000’den fazla BTC tutan cüzdanların canlanması, uzun vadeli sahiplerin varlıklarını artırmak için harekete geçtiğin anlamına geliyor olabilir.

BTC balina adresi sayısı
Kaynak: Santiment

Tahminler Bitcoin balinalarının sayısındaki artışın, ilerleyen dönemde kripto para için olumlu bir etken olacağı yönünde. Diğer yandan madencilik faaliyetleri de en parlak dönemini geçiriyor. Son veriler Bitcoin hash rate oranının 218 milyon TH/s ile yeni bir rekor kırdığını gösteriyor.

Bitcoin son günlerde 43.000 – 41.000 dolar aralığında yatay hareket ediyor. Kripto para birimi yazım anında 41.600 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Dijital varlık Kasım ayında 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%