Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIST Korkutsada Pozitif Kapattı, THYAO ve TUPRS Kazandırırken Bankacılık Kaybettirdi!

Borsa İstanbul dün sergilediği sert düşüşün ardından bugün dalgalanan grafiklere rağmen yataya yakın pozitif kapatmayı başardı.
BIST Korkutsada Pozitif Kapattı, THYAO ve TUPRS Kazandırırken Bankacılık Kaybettirdi!
Yorum

Borsa İstanbul dünkü sert kapanışının üzerine bugün gerçekleştirdiği oynak işlemler sonunda hafif pozitif kalmayı başarsa da 94.000 psikolojik sınırının hemen altında kapattı. BIST 100 endeksi %0.10 oranında primlenme kaydederek 93.970,16 seviyesinde kapanış yaptı.

Endeks aşağı yöndeki gevşemesi ile düşük seviyesinde 92.847,71 puanı kaydederken, beklenen tepki alışları gerçekleşti ve BIST 100’ün haftalık değişimi pozitif tarafta %0.48 seviyesinde kalabildi. 52 haftalık değişimde endeks negatif bölgede %10.69 olarak kaydedildi.

BIST Listeleri Değişim Gösterdi

BIST Hacimli En Fazla Kazanan ve Kaybeden Listesindeki Değişim BIST hacimli listesindeki değişim bugün GARAN birinciliği ile başladı ve sırası ile THYAO, AKBNK ve KRDMD şeklinde gerçekleşti. BIST en fazla değer kaybeden listesinde ADESE yine negatif yöndeki %19.97’lik değişimi ile baş çekerken, yine dünden gözümüze çarpan YAPRK %12.50 değer kaybetti. SANEL -%7.85’lik değişimi ile listenin üçüncüsü olurken, DESA arkadan geldi ve %6.90 değer kaybı ile 4. sırayı aldı.

BIST değer kazanan listesinde dünkü kazanan listesinde 2. sırada yer alan FRIGO bugün 1. sıraya geçti ve %19.91’lik bir primlenme kaydetti. Sıralama YKGYO %19.88, ISGSY %11.06 ve KNFRT %10.52 şeklinde gerçekleşti.

XBANK Toparlanması Pozitif Kapanışa Yetmedi

Bankacılık Endeksindeki Toparlana Pozitif Kapanışa YetmediBugün AKBNK önderliğinde bankacılık endeksi değer kaybetmişti.  XBANK’ın kaydettiği toparlanmanın da BIST 100 endeksini yukarı yönde harekete geçirdiği gözlemlenebilir. Endeksin bileşenlerine baktığımızda toparlanmalar gözlemlense de hisse senetleri eksi tarafta kapanış gerçekleştirdi. ISCTR 4.12 TL/P’de, GARAN 7,82 ve HALKB 7,05 olarak günü sonlandırdı.

AKBNK sabah seansındaki değer kayıplarını -%4.50 seviyesine kadar telafi edebildi, ve son fiyatını 7,00 TL/P’den, gösterdi. Hissedeki değişim oranı haftalık ve aylık farklarını aşağı çekerken değişimler sırası ile -%6.17 ve -%1.27 şeklinde kaydedildi.

THYAO, ASELS ve TUPRS Kazandırdı

THYAO, ASELS ve TUPRS Endeksten Güçlü Ayrışma KaydettiTHYAO günü %2.32’lik değer kazanımı ile 16,33 TL/P’den, ASELS ise %1.30 primlenme ile 26,46 TL/P’den kapattı.

TUPRS son günlerde ciddi değer kazanmış, ani geri çekilme sergilemiş ve yatırımcısını ters köşede bırakmıştı. Hissede görülen yüksek volatilite bugün 121,80 ile dip noktasını ve kapanış rakamı olan aynı zamanda günlük bazda tepe noktası olarak kaydettiğimiz 126,50 aralığında bir harekete işaret etti. Hisse haftalık değişiminde %3.69 oranında değerlenirken, aylık farkında eksi tarafda %4.17 değişim gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu