Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden’ın Trilyonluk Altyapı Planı Gümüş için Güçlü Yükseliş Getirebilir

ABD Başkanı Joe Biden tarafından açıklanan altyapı harcama planı, gümüş için iyiye işaret ediyor.
Biden’ın Trilyonluk Altyapı Planı Gümüş için Güçlü Yükseliş Getirebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bu hafta son ayların en düşük seviyelerine gerilen gri metal için iştah, güçlenen dolarla azaldı. ABD toparlanmasına ilişkin artan beklentiler ve ülkenin güçlü verileri, Amerikan dolar endeksine 2021’in yeni yükseklerine götürürken emtia fiyatları durumdan etkilendi.

1 Şubat’ta 30,31 dolarla rekor kıran gümüş, sonrasında kademeli gerileme eğilimine başladı. Mart ayına 26,67 dolardan başladı ve sonrasında 27 dolar sınırını geçemedi. 31 Mart’ta 23,79 dolarla Aralık ortasından bu yana en zayıf değerini kaydetti.

Sonrasında yükseldi ve 1 Nisan’ı 25,03 dolarda %2,03 artıda kapattı.
Gümüş 1 Nisan
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Gümüşün 1 Nisan’daki güçlü yükselişi, ABD Başkanı Joe Biden’ın 2,25 trilyon dolarlık altyapı harcama planıyla desteklendi. Yükselişin sürmesi durumunda boğalar 25,26 dolarlık ilk direnci ve 25,50’deki ikinci direnci izleyecek.

Fiyatta artış bekleyenler için Biden’ın planı da önem taşıyor. FxStreet’ten Phil Carr’ın analizine göre Biden’ın altyapı planı ülkenin daha fazla emtiaya ihtiyaç duyacağı anlamına geliyor. Bunların içinde önceliklisi ise gümüş.

Gümüş, Başkan Biden‘in hükümet filosu için satın alacağını söylediği elektrikli araçlara, onlara güç sağlamak için şarj istasyonlarında, yeni rüzgar türbinlerini ve güneş enerjisi çiftliklerini şebekeye bağlayan kablolara girecek. Gümüşün dünyada altından daha nadir olduğunu söyleyen Carr, fiyatların yükseleceğinin sinyalini verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu