Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bakır %2’nin Üzerinde Yükseliyor! Kırmızı Metal 4,27 Doları Test Etti

Küresel piyasalar haftaya güçlü başlarken günün en çok artan emtiası olan bakır da 4,27 dolara kadar yükseldi.
Bakır %2’nin Üzerinde Yükseliyor! Kırmızı Metal 4,27 Doları Test Etti

Bakır vadeli işlemleri, artan küresel ekonomik toparlanma beklentilerinden aldığı destekle güçlü yükseldi. Yüksek talep iyimserliği kırmızı metal için fiyatlamalara yansırken bakır, 4,27 dolar ile 25 Şubat’ta gördüğü 4,37 dolarlık rekor seviyeye daha da yaklaştı.

Küresel hisse senedi piyasalarına da yansıyan gelişmelere bakıldığında ise ABD ve Çin’in geçen haftaki beklenti üzeri makro verilerinin etkili olduğu görüldü.

ABD Başkanı Joe Biden’ın altyapı harcama planı da diğer birçok emtia gibi bakır için de görünümü aydınlatmaya devam etti.

19 Nisan’a 4,16 dolar ile başlayan bakır, Asya seansında yatay seyrettikten sonra Avrupa seansı başlangıcında 4,27 dolar ile gün içi yükseğini kaydetti.
Bakır 4,27 Dolar Gün İçi Yüksek
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Bu seviyeyi test ettikten sonra geri çekilmeye başlarken pozitif bölgedeki seyrini korudu. TSİ 10.55’de yüzde 2,46 kazançla en çok artan emtia olarak ilk sırada yer aldı.

Yükselişin sürmesi durumunda boğalar 4,31 dolardaki ilk direnci izleyecekken yönün aşağı dönmesi durumunda 4,18 dolar ilk destek seviyesi olacak.

Bu arada Amerikan dolar endeksi bugün 91,23 ile Mart ayının başlarında bu yana en düşük değerini kaydetti. Gösterge ABD 10 yıllık hazine getirileri de TSİ 11.15 sıralarında Mart ayında gördüğü yüzde 1,77’den daha uzaklaşarak yüzde 1,56’da ekside hareket ederken görüldü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum