Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır %1 Üzeri Artıda Fiyatlanırken Aylık Kayıp %1,4’e İndi

Avrupa seansında sert yükselen ons türü bakır, yüzde 1,30 kazançla günün en çok artan emtiası oldu.
Bakır %1 Üzeri Artıda Fiyatlanırken Aylık Kayıp %1,4’e İndi
Son Güncelleme: 
Yorum

19 Ağustos’ta FED’in şahin duruşuyla gerileyen bakır, burada karşılaştığı dirençle yönünü yukarı çevirdi ve ay sonuna kadar yükseliş trendi izledi.

Eylül ayına 4,36 dolar ile başlarken sonrasında dolardaki güçlenmeyle kazançlarını geri vermeye başladı. Dün 4,23 dolarda kapanış yapan kırmızı metal, bugünkü seansa yatay başladı. Seansın ilk kısmında 4,2155 dolara kadar geriledi.

Ardından başlattığı toparlanmayı Avrupa seansında güçlendirerek 4,2995 dolara kadar çıktı.
Bakır %1,4 Artıda
Kaynak: Piyasa.paratic.com

TSİ 14.07’de yüzde 1,37 artıda fiyatlanan değerli metalin aylık kaybı yüzde 1,40’a düştü. Yıllık ise yüzde 40 değer kazandı.

Bugünkü kazanca rağmen ons türü bakır fiyatlamaları, Mayıs ayında test edilen 4,88 doların çok altında kaldı. Zayıf seyir hem güçlenen doların değerli madeni daha pahalı hale getirmesi hem de talep endişeleriyle yönlendirildi.

Diğer taraftan bu hafta açıklanan ticaret verilerine göre Çin’e işlenmemiş bakır ve ürünlerinin ithalatı Ağustos ayında 394.017 ton oldu. Bu Temmuz ayına göre yüzde 7 düşüşü işaretlerken bir önceki yılın Temmuz ayında göre yüzde 41 düşüşü işaretledi.

Yazım sırasında en çok artan emtia olan bakırı sırasıyla doğal gaz, benzin, gümüş ve ham petrol izledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu