Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır Talep Desteğiyle %2’den Fazla Yükselerek 4,10 Dolar Sınırını Aştı

Bakır fiyatları, artan talebe bağlı olarak yukarı yönlü hareketini güçlendirirken, yüzde 2 civarı değer kazanarak 4,10 doların üstünde seyretmeye başladı.
Bakır Talep Desteğiyle %2’den Fazla Yükselerek 4,10 Dolar Sınırını Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bakır fiyatlarında dalgalı günler yaşanmaya devam ederken, kazanımların arttığı görülüyor. Bakır vadeli işlemleri, artan talepla birlikte New York ve Londra piyasalarında yükseliş kaydetti.

Dün öğleden sonraki işlemlerde New York Comex piyasasında 4 doların üstünde seyretmeye başladı. Londra Metal Borsası’nda üç aylık bakır kontratı ton başına %0,5 yükselerek 8.822 dolara yükseldi.

Şanghay Vadeli İşlemler Borsası’nda ise en çok işlem gören Nisan vadeli bakır kontratı %1,9 düştü. Çin’in en büyük tüketici olması ve politika sıkılaştırma korkusu düşüşte etkili oldu. Yine de Çin’in temiz enerji konusundaki çalışmaları güçlü talep beklentilerini yükseltti.

Bakır fiyatları TSİ 09.45 sularında %2,53 oranında yükselişle 4,13 dolardan işlem görüyor.
Bakır Fiyatı %2,53 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 4,0345 dolardan sonlandıran bakır, bugünkü işlemlere düşüşle başladı. 4,0098 dolara kadar gerileyen bakır CFD’si, buradan güçlü bir yükseliş kaydetti. Yüzde 2’yi aşan kazanımlarla birlikte 4,1415 dolara kadar yükseldi.

Talepten aldığı güçle yükselen bakır fiyatı haftalık %4,5 civarı kazanca işaret ediyor. Aylık getirisi %10’a yaklaşırken, yıllık bazda %40 civarı değer kazandığı görülüyor. Bakır fiyatının yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda ilk direnç noktası 4,1834 dolara taşındı. Bu noktanın kırılmasıyla birlikte yeniden 4,20 doların üstünü görebileceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%