Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aydem Akköprü HES Özelleştirme İhalesini Kazandı

Aydem Yenilenebilir Enerji, 115 MW kapasiteli Akköprü HES'in özelleştirilmesi ihalesini en yüksek teklifle kazandığını duyurdu.
Aydem Akköprü HES Özelleştirme İhalesini Kazandı

Aydem Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi (Aydem) bugün yaptığı duyuru ile Akköprü HES’i portföyüne kattığını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; Aydem 115 MW kapasiteli HES’in özelleştirilmesi ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandı.

Şirket, Akköprü HES’in portföyüne katılmasıyla kurulu gücünün 1.020 MW’den 1.135 MW’ye çıkacağını ifade etti. Bu sayede de %11 büyüme sağlanacağını açıkladı. Akköprü HES’in bugün gerçekleştirilen özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklif 605 milyon lira ile Aydem’in oldu. Şirket, devir işlemleriyle ilgili detayların paylaşılmaya devam edileceğini söyledi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Aydem hisseleri %5,63 oranında yükselişle 6,94 liradan işlem görmeye başladı.
Aydem Hisseleri Yüzde 5,63 Yükseliş
Kaynak: Investing

Aydem hisseleri dünkü işlemlerde 6,48 liraya kadar geriledikten sonra günü 6,57 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise yatay bir başlangıç gerçekleştiren Aydem, günün ilk yarısında sakin bir seyir izledi. TCMB toplantısının ardından bir süre 6,5 liraya kadar gerileyen hisseler, TSİ 15:30 sularında toparlanma göstermeye başladı.

Hisseler TSİ 15:45 sularında 7,22 liraya kadar yükselirken, daha sonra normalleşerek 6,85 liranın üstünde fiyatlanmaya başladı. 29 Nisan gününde halka arz edilen Aydem hisseleri, 9,41 liradan işleme açılmış, ardından yaklaşık 3 ay boyunda düşüş göstererek 5,96 liraya kadar gerilemişti. buradan yeniden toparlanan hisseler 8 lira bandını aşmış ancak yeniden düşüş yaşamıştı.

Aydem hisselerinin bugünkü işlemlerde gösterdiği yükseliş performansının ise 7 lira seviyelerine doğru gidebileceği tahmin ediliyor. Hisselerde teknik indikatörler Güçlü Al sinyali verirken, yukarı yönde 6,98 – 7,11 – 7,18 lira seviyeleri direnç noktaları olarak takip ediliyor. Aşağı yönde ise 6,58 – 6,71 – 6,78 lira seviyeleri destek noktaları olarak görev yapıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum