Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ekside Açılan Avrupa Piyasaları %1’in Üzerinde Kayıpla Seyrediyor

Dün tüm zamanların yeni rekor seviyesini gören Alman gösterge endeksi dahil güçlü yükselen Avrupa piyasaları, bugüne ekside başladı.
Ekside Açılan Avrupa Piyasaları %1’in Üzerinde Kayıpla Seyrediyor

Negatif seyreden Asya piyasalarını izleyen Avrupa piyasalarında temkinliliğin hakim olduğu görüldü. Odak noktası ise enflasyon endişeleri artarken FED’in politikasına ilişkin fikir vermesi beklenen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanaklarında.

Aynı zamanda Euro Bölgesi için nihai Nisan ayı enflasyon rakamları da bekleniyor.

Dün rekor kıran Alman göstergesi DAX, 15,396.62 kapanışın ardından 19 Mayıs’a 15,238 puanla başladı.
Alman Göstergesi Dax Ekside
Kaynak: MarketWatch

TSİ 10.20’de yüzde 1’in üzerinde kayıpla seyrederken görüldü.

İtalyan gösterge endeksi, dün 24,880.45 puanda kapandıktan sonra haftanın üçüncü gününe 24,622.58 puanla ekside başladı. Aynı dakikalarda yüzde 1 üzeri kayıpla seyrediyor. Seansa yatay başlayan İngiliz FTSE 100 de yüzde 1’in üzerinde ekside duruyor.

İngiltere cephesinde açıklanan rakamlara göre enflasyon Nisan’da Mart’taki yüzde 0,7’nin ardından Nisan’da yüzde 1,5 arttı. Üretici fiyatları da yüzde 3,9 yükselen çıktı endeksi ile beklentilerin çok üzerinde yükseldi.

Fransız göstergesi CAC 40 endeksi güne düşüşle başlarken yazım sırasında emsalleri gibi yüzde 1’den fazla ekside işlem görüyor. Dün 9,183.90 puanda kapanış yapan İspanyol borsa endeksi IBEX 35 de 9,121.40 puanla düşüşle açılıp negatif bölgede seyrediyor. Tüm göstergeler kırmızı renkte işlem görürken Europe Stoxx da yüzde 1 üzerinde kaybediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum