Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hisseleri 227 Milyon TL’lik İş Sözleşmesine Tepkisiz Kaldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile anlaşma imzalayan Aselsan, borsa tarafında sınırlı pozitiflik sergiliyor.
Aselsan Hisseleri 227 Milyon TL’lik İş Sözleşmesine Tepkisiz Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile 227.291.679 TL tutarında iş sözleşmesi imzalandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada söz konusu projenin “Elektronik Denetleme Sistemi, Değişken Mesaj İşareti (DMİ) ve Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi Malzeme Alımı ve Montaj” işi olduğu belirtildi.

Aselsan, ürünlerin teslimatını Samsun Belediyesi’ne 2022 yılında yapacak. Şirketin cirosunu olumlu etkileyecek gelişme sonrasında borsa tarafında çok fazla hareketlilik yaşanmadı.

Aselsan hisse senedi fiyatı Salı seansına yatay başlayıp, yön arayışı gösterdi.
Aselsan Hisse %0,81 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Pazartesi günü 14,90 liradan kapanan hisseler, bu sabah 14,99’dan açıldı. Saat 11.30’da 15,22 ile günün en yükseğini kaydeden hisseler, en düşüğü 14,95 ile açılışın hemen ardından gördü.

ASELS kodlu hisseler saat 15.01’de %0,81 artıda, 15,02 liradan işlem görüyor. Türk savunma sanayinin öncü ismi ve yurt dışında önemli işlere imza atan Aselsan’ın yeni anlaşma açıklaması saat 14.31’de geldi.

Bu dakikalarda 15,05 lirada seyreden hisseler, açıklama sonrası 15,09’a çıkıp, yeniden 15,01’e çekildi. Günlük hareketli ortalama ve teknik indikatörler “sat” tavsiyesini işaret ediyor. Saatlik bazda hareketli ortalama “nötr” olurken, teknik gösterge yine “sat” tarafında.

Aselsan hisseleri Mayıs ayında %0,26 ile yataya yakın artış gösterdi. Hisseler ayın en düşük seviyesini 14,72, en yükseğini 15,63 olarak kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu