Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Vadelileri Daralma Yakında Mesajının Ardından Pozitif

ABD’nin gösterge vadelileri, FED’in daralmaya işaret etmesinin ertesi gününde yükselişle seyrediyor.
ABD Vadelileri Daralma Yakında Mesajının Ardından Pozitif

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından Perşembe seansına artıda başlarken pozitif bölgede seyrini sürdürdü.
E-Mini Dow Continuous Contract 34,129 dolardaki kapanışın ardından yeni güne 34,153 dolarla başladı.

TSİ 09.25’te yüzde 0,35 artıda işlem gören gösterge vadelinin hareket aralığı 34,148 – 34,268 dolar oldu. Seans açılışını 4,386.00 dolarla yapan E-Mini S&P 500 Future Continuous Contract da emsalleri gibi pozitif bölgede kaldı.

E-Mini Nasdaq 100 Index Continuous Contract 15,178.25 dolarla artıda güne başlarken pozitif seyrini sürdürdü.
Dow Vadelisi Pozitif
Kaynak: MarketWatch

Duyarlılık, Çinli Evergrande’den gelen bazı olumlu haberlerin etkisiyle endişelerin yatışmasından da destek aldı. FED dün faizi beklendiği gibi yüzde 0 – 0,25 aralığında sabit bırakırken 2022’de faize ilişkin görüşlerde değişiklik oldu.

Daha önce 2022’de yedi üye faiz artışı beklerken son toplantıda 9 üye faiz artışına işaret etti. FED ekonomi için 2021 büyüme tahminini önceki yüzde 7’en yüzde 5,9’a çekti. Ancak 2022 ve 2023’te sırasıyla yüzde 3,8 ve yüzde 2,5 büyümeyle tahminlerini yükseltti.

Bununla birlikte FOMC; “İlerleme beklendiği gibi geniş çapta devam ederse, Komite varlık alımlarının hızında bir ılımlılığın yakında garanti edilebileceğine karar verir” dedi.

Fed Başkanı Jerome Powell da basın toplantısında; “hiçbir karar verilmemiş olsa da, katılımcılar genel olarak toparlanma yolunda kaldığı sürece, gelecek yılın ortalarında sona erecek kademeli bir daralma sürecinin uygun olacağını düşünüyorlar” dedi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum