Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Hazine Getirileri İşsizlik ve ÜFE Öncesinde Düşüyor

ABD2nin gösterge Hazine getirileri, haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve üretici fiyatlarını beklerken zayıf seyrediyor.
ABD Hazine Getirileri İşsizlik ve ÜFE Öncesinde Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bugün öğleden sonra açıklanacak ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve üretici fiyatları öncesinde Hazine getirilerinde düşüş oldu.

Dün en son yüzde 1,337’den işlem gören ABD’nin gösterge niteliğindeki 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi bugüne yatay başladı. TSİ 12.50 sıralarında yüzde 0,013 ekside seyreden getirinin gün içi hareket aralığı yüzde 1,336 – 1,355 oldu.

Yüzde 1,778’lik zirveden uzak seyrini sürdüren gösterge tahvilin 5 günlük getirisi yüzde 12 olurken 3 ayda yüzde 30’un üzerinde düştü.
ABD Getiri ÜFE İşsizlik Öncesi Ekside
Kaynak: MarketWatch

Yine de getiriler, Salı günü iki FED yetkilisinin merkez bankasının yakında varlık alımlarını azaltabileceğini öne süren yorumlarıyla desteklenerek Temmuz ortasından bu yana en yüksek seviyelerine yakın kaldı.

Tahvil getirilerinin seyri için bugün öğleden sonra açıklanacak ABD verileri bekleniyor.

İşsizlik yardımı için yeni başvuruda bulunan Amerikalıların sayısı, 31 Temmuz haftasında 385 bine düşerken yeni rakamın 375 bin olması bekleniyor. Buna ek olarak aynı dakikalarda açıklanacak üretici fiyatları önem taşıyor.

Üretici fiyat endeksinin (ÜFE) Temmuz’da aylık bazda 0,6, yıllık bazda ise yüzde 7,3 artması bekleniyor. Çekirdek üretici fiyatlarının ise aylık yüzde 0,5, yıllık ise yüzde 5,6 artacağı tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu