Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD 10 Yıllık Tahvil Getirileri FED Öncesi Pozitif Seyrediyor

FED’in bu akşamki açıklamalarını bekleyen ABD gösterge tahvilleri, yüzde 1,669’a kadar yükseldi.
ABD 10 Yıllık Tahvil Getirileri FED Öncesi Pozitif Seyrediyor

ABD’de 10 yıllık hazine getirisi, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) öncesinde artıda seyrediyor.

Dünkü seansı yüzde 1,639’la tamamlayan gösterge tahvil oranı, FOMC tutanakları gününe yatay başladı. 2 saatin ardından pozitif bölgeye geçerken gün içi en yüksek seviyesi yüzde 1,669 oldu.

Burada direnç bulan oran, sonrasında hafif geri çekilse de TSİ 14.30’a kadar pozitif seyrini sürdürdü.
ABD 10 Yıllık Getiri 19 mayıs
Kaynak: MarketWatch

TSİ 14.40’da yüzde 0,018 kazançla hareket ederken görüldü. Aynı dakikalarda dolar endeksinin de artıda seyrettiği ve 90 üzerine çıktığı görüldü.

30 Mart’ta yüzde 1,778 ile 2021’in zirve noktasına ulaşan gösterge 10 yıllıklarda yükseliş, piyasaların odak noktası FOMC bekleyişinde gerçekleşti. Nitekim 12 Mayıs’ta açıklanan veriler, ABD’de yıllık enflasyonunun Nisan’da yüzde 4,2 olduğunu gösterdi.

Bu, Eylül 2008’de sona eren dönemdeki yüzde 4,9’luk artıştan sonra en büyük 12 aylık artışı, dolayısıyla 13 yılın yükseğini temsil etti.

FED, enflasyon konusundaki endişeleri uzun süredir “geçici” olarak tanımlasa da son veri piyasalarda tedirginliği körükledi. Bu nedenle günün FOMC toplantısı merakla bekleniyor. Küresel piyasalar bu akşamki FOMC tutanaklarında, ABD Merkez Bankası’nın yükselen enflasyona bakışı ve olası hamleleri hakkında ipuçlarına bakacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum