Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD 10 Yıllık Tahvil Getirisi 3,5 Ayın Düşüklerine Yakın

ABD 10 yıllık tahvil getirisi bugün artıda seyretse de 3,5 ayın düşüklerine yakın duruyor.
ABD 10 Yıllık Tahvil Getirisi 3,5 Ayın Düşüklerine Yakın
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin gösterge 10 yıllık tahvil getirisi bugün en düşük yüzde 1,453’ü görürken en yüksek 1,469’a çıkabildi.

ABD’nin gösterge tahvil getirisi, artan enflasyon endişeleri ve haftalık FED toplantısı öncesinde yüzde 1,45 ila yüzde 1,46 aralığında hareket etti. Böylelikle 4 Mart’ta kaydedilen düşük seviye yeniden test edildi. Aynı zamanda 3 buçuk ayın düşüklerine yakın kaldı.

Haftaya yüzde 1,453’le yatay başlayan Amerikan 10 yıl vadeli Hazine tahvil faizi, TSİ 11.45 sıralarında hafif artıda seyrediyor.
ABD 10 Yıllık Getiri 3,5 Ay Düşük
Kaynak: MarketWatch

Bununla birlikte son verilere göre 10 yıllık getirinin 5 günlük getirisi yüzde 10’un üzerinde ekside duruyor. Yılbaşından bugüne ise yüzde 54 civarında kazançlı görünüyor. Tahvil getirileri geçen hafta açıklanan ABD enflasyonuyla ve FED’in para politikasına yönelik tahminlerle yönlendirilmeye devam ediyor.

Geçen hafta açıklanan ABD tüketici fiyat endeksi verileri kilit enflasyonunun yıllık bazda Ağustos 2008 sonrası en yükseğe ulaştığını göstermişti. Ayrıca tüm gösterge rakamlar beklentilerden fazla gelmişti.

Bu haftanın 2 günlük FED toplantısı beklenirken piyasalar ABD Merkez Bankası’nın güvercin duruşunu sürdüreceğini düşünüyor. Tahvil faizinin yönünü etkileyebilecek gelişmeler arasında yine bu hafta yapılacak Hazine’nin bono ihaleleri de var.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu