Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

5 Dolar Civarında Fiyatlanan Doğal Gaz %2 Düşük Seyrediyor

5 dolar civarında seyreden doğal gaz, günün en çok düşen emtiaları arasında öne çıkıyor.
5 Dolar Civarında Fiyatlanan Doğal Gaz %2 Düşük Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğal gaz vadeli işlemleri, yeni haftanın ilk gününde en çok düşen emtialar arasında öne çıkıyor.

Cuma günü en son 5,07 dolarda kapanış yapan doğal gaz vadelileri, bugünkü seansa 4,98 dolarla başlangıç yaptı. Asya seansında yatay seyreden doğal gaz vadeli işlemleri, Avrupa seansında düşmeye başladı.

TSİ 11.20’de yüzde 2’ye yakın ekside işlem gören emtianın hareket aralığı 4,97 – 5,04 dolar oldu.
Doğal Gaz Vadeli Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre doğal gaz kısa vadeli fiyat performans göstergelerinde eksiye işaret etti. Haftalık bazda yüzde 1,2 düşen doğal gazın aylık kaybı yüzde 6,2’ye çıktı.

Yıllık kazancı ise yüzde 87’lere geriledi. Doğal gaz dışında en çok düşen emtialar arasında bakır, paladyum ve pamuk yer aldı.

Doğal gaz fiyatlamalarına aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda 4,94 dolar ilk teknik destek seviyesine işaret etti. Yönün tersine dönüp yükselişin başlamasında ise izlenecek ilk teknik direnç 5,02 doları gösterdi.

Doğal gaz fiyatları, Asya ve Avrupa’daki güçlü talebin tahmini ısıtma talebindeki beklenmedik düşüşü ve arzdaki gevşemeyi dengelemesiyle yönlendirildi. Böylece rakam 5 dolar civarında kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu