Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%3 Üzeri Artışla Fiyatlanan Doğal Gaz Yıllık %135 Yükseldi

Geçtiğimiz hafta zirve yapan doğal gaz fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Doğal gaz haftanın ilk işlem gününde en çok artan emtialar arasında %3 üzeri primli fiyatlanıyor.
%3 Üzeri Artışla Fiyatlanan Doğal Gaz Yıllık %135 Yükseldi

Eylül’ün son haftasında 6,31 dolarla rekor kıran doğal gaz, yeni haftanın ilk gününde yüzde 3’ün üzerinde artışla fiyatlanıyor.

Cuma günü en son 5,54 dolardan işlem gören doğal gaz CFD’si, 4 Ekim seansının açılışını yatay yaptıktan sonra pozitif seyretti.

Açılış seviyesi aynı zamanda günün en zayıfı olurken kuzey yarımkürede kış mevsimi öncesinde talep artarken 5,77 dolara kadar yükseldi.
Doğal Gaz Güçlü Artış
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 11.06’da yüzde 3 üzeri yüzde güçlü kazançla seyrederken hareket aralığı 5,54 – 5,80 dolar oldu.

Aynı dakikalarda kahvenin ardından günün en çok artan emtiası oldu. Doğal gazı kakao, portakal suyu ve bakır takip etti.

Son veriler ışığında doğal gaz haftalık bazda yüzde 2 düşerken aylık kazanç yüzde 22’yi aştı. Yıllık bazda ise doğal gaz CFD’si yüzde 135 değer kazandı.

Avrupa’daki doğal gaz kıtlığı doğal gaz fiyatlarını yükseltirken Çin ve Brezilya’nın ithalatı da enerji kaynağının fiyatlarında artışı destekledi.

Interfax’a göre Rus Gazprom, Yamal-Avrupa boru hattı üzerinden Ekim ayı için mevcut gaz taşıma kapasitesinin yaklaşık üçte birini rezerve etti ve Ukrayna üzerinden ekstra transit kapasitesi yok.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum