Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Telekom Hisseleri Son İşlem Günündeki Kayıplarını Siliyor

Cuma günü rekordan gerileyen Türk Telekom hisseleri, bugünkü işlemlerde %2,5 artıda fiyatlanıyor.
Türk Telekom Hisseleri Son İşlem Günündeki Kayıplarını Siliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM) hisseleri geçtiğimiz haftayı 10,7 liradan tamamladı. Yatırımcılar Cuma günü uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in verdiği notları değerlendirdi.

Kurum Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu “BB-” olarak teyit edip, görünümünü “durağan”dan “negatif”e revize etti.

Hisseler bu gelişmenin etkisiyle gün içinde 11,15 rekorundan düşüşe geçerek 10,43’e kadar geriledi. Günün devamında sınırlı düzeyde toparlanma olsa da asıl artış yeni haftanın ilk işlem gününde yaşanıyor.

Türk Telekom hisseleri bugünkü işlemlerde, Cuma günü verdiği kayıpları telafi etmeye yöneldi.
Türk Telekom Hisseleri 11,03 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler açılışı 10,78 liradan yaptı. Sonrasında sakin bir yükseliş grafiği çizerek 11,04 liraya kadar çıktı. Saat 15.00’te %2,99 artışla 11,03’ten işlem görüyor. Hisselerde haftalık değişim %5,80, aylık %24, yıllık %45,50 artış şeklinde.

Bu arada 10 Aralık 2021’de JCR Avrasya Rating tarafından yayımlanan rapor da kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklamada Türk Telekom’un ulusal düzeyde en yüksek yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirildiği belirtildi.

Bu doğrultuda uzun vadeli ulusal notunun “AAA (Trk)”, kısa vadeli ulusal notunun “A-1+ (Trk)”, görünümlerinin “stabil” olarak teyit edildiği bildirildi. Uzun vadeli uluslararası yerel ve yabancı para notunun “BB”, kısa vadeli uluslararası yerel ve yabancı para notunun “B”, görünümlerinin ise “stabil” olduğu açıklandı. Analistler söz konusu gelişmenin hisseler üzerinde nötr etki yaratacağını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu