Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Toparlanan Paladyum %3 Artıda 1800 Dolarda Fiyatlanıyor

Dün 1688 dolara kadar gerileyen paladyum, bugün daha zayıf bir doların da yardımıyla yüzde 3'ün üzerinde kazançla toparlanmaya çalışıyor.
Toparlanan Paladyum %3 Artıda 1800 Dolarda Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

15 Aralık’ta 1531 dolarla Mart 2020 sonrası en zayıf seviyelerine gerileyen paladyum, bugün en çok artan emtia konumunda fiyatlanıyor. Dün en son 1742 dolarda işlem gören değerli metal, 21 Aralık seansına 1744 dolarla başlayıp Avrupa seansında yükselişi hızlandırdı.

1806 dolara kadar çıkan paladyum, burada karşılaştığı dirençle kazançlarının bir kısmını verse de pozitif seyrini sürdürdü.

TSİ 12.18’de yüzde 3,2 artıdayken gün içi hareket aralığı 1737 – 1806 dolar oldu.
Paladyum %3 Artıyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilerle birlikte kıymetli maden haftalık bazda yüzde 10,6 artarken aylık yüzde 13, yıllıksa yüzde 23 oranında düştü. Artıda hareketin sürmesi durumunda paladyum için izlenecek ilk teknik direnç 1826 doları gösterdi. Bugünkü artış, dolar endeksindeki negatif seyirle yönlendirildi.

Bu arada bakır da pozitif hareket etti. Artış, zayıf dolar, düşük stoklar ve Çin’de politika gevşemesinin endüstriyel metallere olan talebi artıracağı beklentileriyle yönlendirildi. Peru’da bulunan dünyanın dokuzuncu en büyük bakır madeni MMG Las Bambas’ın üretimi askıya alması fiyatları destekledi.

Diğer metallere paralel artıda hareket eden gümüş de bugün 22 dolar üzerinde alıcı buluyor. Paladyum ikamesi platin, dün 909 dolara kadar geriledikten sonra mevcut seansta 922 – 934 dolar aralığında seyretti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu