Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Target İlk Çeyrekte Gelirini %23 Artırırken Hisseler Rekora Yaklaştı

Target, ilk çeyrekte pandemiye rağmen şaşırtıcı derecede güçlü sonuç açıklayan ABD'li perakendeciler arasına katılırken hisseleri yükseliyor.
Target İlk Çeyrekte Gelirini %23 Artırırken Hisseler Rekora Yaklaştı

Dün Walmart, Home Depot ve Macy’s gibi perakendecilerden güçlü ilk çeyrek sonuçları gelirken bugün aralarına Target katıldı.

Walmart’ın ardından ABD’nin ikinci en büyük indirimli perakendecisi olarak gösterilen Target, 2,26 dolarlık beklentilere kıyasla 3,69 dolar hisse başına kazanç açıkladı.

Ayrıca geliri 21,81 milyar dolar beklentiye göre yüzde 23 artışla 24,20 milyar dolar oldu. Net kâr 2,1 milyar dolara veya hisse başına 4,17 dolara sıçradı.

Target’ın TGT kodlu hisseleri, kazanç raporunun etkisiyle 19 Mayıs seansına yükselişle başladı.
Target Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Dün 206,43 dolarda kapanış yapan TGT hisse senetleri, bugün 210,50 dolarla açıldı. 215,23 dolara kadar yükselen Target hisseleri, böylelikle 10 Mayıs’ta kaydettiği 217,39 dolarlık tarihi seviyeye yaklaştı. 16.45 sıralarında yüzde 4’ün üzerinde kazançla seyrederken görüldü.

Karşılaştırılabilir satışlar, bir yıl önceki yüzde 10,8’lik artışa kıyasla yüzde 22,9 artarken online satışlar, geçen yılki yüzde 141 büyümeye kıyasla yüzde 50 arttı.

Target Corporation Başkanı Brian Cornell; “İlk çeyrekteki performansımız her açıdan olağanüstü oldu ve mağazalarımızı stratejimizin merkezine koymanın gücünü gösterdi” dedi.

Bununla birlikte ilk çeyrekte 1 milyar doları aşan pazar payı kazanımının bir yıl öncesine kıyasla çok daha fazla alışveriş seçeneğine sahip olsalar bile Target’ın konuklarla olan ilişkisini sürdürdüğünü gösterdiğini dile getirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum