Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sendikasyon Kredisi Anlaşması İmzalayan Garanti Hisseleri Yükseliyor

Hafta ortasında en çok işlem görenler arasında yer alan Garanti hisseleri, yüzde 3’e yakın yükselişle hareket ediyor.
Sendikasyon Kredisi Anlaşması İmzalayan Garanti Hisseleri Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

26 Mayıs seansında en çok işlem görenlerden Türkiye Garanti Bankası (GARAN) hisseleri, 790,137,390 TL ile en yüksek işlem hacmine sahip ve yüzde 3’e yakın kazançla seyrediyor.

Dünkü seansı 7,80 lirada tamamlayan Garanti hisseleri, bugüne yükselişle başlarken açılışta 8,01 liraya kadar ulaştı. Açılışın hemn ardından 8,03 TL ile gün içi yükseğini kaydederken en düşük 7,86’ya dokundu.

TSİ 12.00’da GARAN kodlu hisse senetleri yüzde 2,82 kazançla hareket ederken görüldü.
Garanti Hisse Sendikasyon Anlaşma Yükseliyor
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Aynı dakikalarda Türkiye Garanti Bankası’ndan sonra en fazla işlem hacmine sahip şirketler Türk Hava Yolları, Koza Altın ve Kardemir oldu. Son verilere göre Garanti hisse senedi fiyatının aylık kazancı yüzde 12 olurken yıllık yüzde 6,95 artıya geçti.

Garanti Bankası bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde 25 Mayıs 2021 tarihinde 367 gün vadeli 279.000.000 ABD Doları ve 294.000.000 Euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığını açıkladı. Bildirimde şu ifadelere yer verildi:

“18 ülkeden 34 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak olan kredinin toplam maliyeti ABD Doları dilim için Libor + %2.50, Euro dilim için Euribor + %2.25 olarak gerçekleşmiştir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu