Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sanofi MRNA Tipi Covid-19 Aşı Çalışmalarını Sonlandırırken Hisseler Düştü

Rakiplerinin Covid-19 aşılarındaki baskınlığı nedeniyle kendi aşısına ilişkin çalışmalarını sonlandıran Sanofi’nin hisseleri düştü.
Sanofi MRNA Tipi Covid-19 Aşı Çalışmalarını Sonlandırırken Hisseler Düştü

Paris genel merkezli ilaç ve aşı üreticisi Sanofi, kendi MRNA tabanlı Covid aşısı ile ilgili bir çalışmanın olumlu sonuçlarını açıkladı. Ancak olumlu sonuca rağmen Pfizer ve Moderna aşılarının pazara hakim olması nedeniyle daha fazla geliştirmeyi durdurduğunu söyledi.

Fransız şirket İngiliz partneri GlaxoSmithKline ile protein bazlı bir Covid aşısının geliştirilmesine odaklanırken MRNA teknolojisini başka aşılar geliştirmek için kullanacağını dile getirdi.

Şirketin Nasdaq Borsası’nda listelenen SNY kodlu hisse senetleri açılış öncesinde düşerken kayıplarını seans içine genişletti.
Sanofi Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

Dün en son 48,12 dolardan fiyatlanan hisseler, bugünkü seans açılışını 48,19 dolar ile yaptı. 48,22 doları test etse de negatif bölgeye geriledi.

TSİ 17.00’da yüzde 0,70 ekside fiyatlanan hisselerin gün içi aralığı 47,76 – 48,22 dolar oldu. 5 günde yüzde 1 değer kaybederken bir ayda yüzde 7,8 kaybetti. 3 ayda da yüzde 9,4’le ekside duran hisseler bir yılda yüzde 5,50 düştü.

Yazım sırasında rakip firmalar Elly Lilly, Johnson & Johnson, Bristol Myers Squibb, Pfizer, Astrazeneca ve Novartis hisseleri de düşüşle işlem gördü. Bu arada Sanofi kısa süre önce ABD’li emsali Kadmon‘u 1,9 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın almayı kabul etmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum