Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’nın Ukrayna İşgali Petrolü 3 Haneye Yükseltecek

Petrol fiyatları son yılların en yüksek seviyelerinde istikrar kazanırken ünlü stratejist 3 haneli tahminiyle dikkat çekti. İşte detaylar;
Rusya’nın Ukrayna İşgali Petrolü 3 Haneye Yükseltecek
Yorum

Hem Brent hem de ABD tipi ham petrol fiyatlarında son yılların en güçlü yükselişi yaşanıyor.

Aralık ayında başlayan ralli ile son 7 yılın zirvesini gören petrol fiyatları, bu hafta aşağı yönlü hareket etse de güçlü seyrini sürdürüyor. Fiyatların 3 haneli rakamlara çıkıp çıkmayacağı merak edilirken ünlü stratejist David Roche’den gelen tahmin dikkat çekti.

Rusya-Ukrayna krizi sürerken David Roche, 120 dolarlık tahminiyle gündeme geldi.
Petrol 89 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

CNBC’ye konuşan Roche, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi durumunda petrolün varil başına 120 dolara kesinlikle ulaşacağını ve küresel ekonominin radikal bir şekilde değişeceğini tahmin etti.

Moskova, komşu Ukrayna’yı işgal etmeyi planladığı yönünde söylemleri reddetse de sınırdaki varlığını geri çekmiyor. Rusya, Ukrayna’nın NATO askeri ittifakına üye olmasına izin verilmemesini talep ediyor ve ayrıca örgütün Doğu Avrupa’daki varlığını geri çekmesini istiyor.

Roche; “Bence bir Ukrayna işgali olursa ve Rusya’nın döviz mekanizmalarına, mesajlaşma sistemlerine vb. erişimini engelleyen ya da petrol, gaz veya kömür gibi emtialarını ihraç etmelerini engelleyen yaptırımlar uygulanırsa, bu noktada petrol fiyatlarını kesinlikle 120 dolar olarak göreceğinizi düşünüyorum” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%