Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pozitif Seyreden ABD Hazine Tahvil Faizi 5 Günde %6’ya Yakın Arttı

ABD’nin 10 yıl vadeli Hazine tahvil getirisi (TMUBMUSD10Y), dünyanın en büyük ekonomisinin beklenen verileri öncesinde pozitif işlem görüyor.
Pozitif Seyreden ABD Hazine Tahvil Faizi 5 Günde %6’ya Yakın Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi, haftanın önemli ekonomik verileri öncesinde Omicron varyantına ilişkin iyimserlikle yüzde 1,48’e yükseldi.

Önceki kapanışı yüzde 1,455 seviyesinde yapan TMUBMUSD10Y, Perşembe seansına yatay başlayıp gün boyu pozitif bölgede işlem gördü. TSİ 14.30’da yüzde 0,021 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı yüzde 1,454 – 1,477 oldu.

Son verilere göre 5 günde yüzde 6’ya yakın artış kaydeden gösterge getiri, yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 56 değerlendi.
ABD 10 Yıl Hazine Tahvil Faiz %1,48
KAYNAK: MarketWatch

Bir yılda ise yüzde 54 oranında arttı. Omicron cephesinde farklı ülkelerden ekonomik toparlanma görünümünü yatıştıran haberler geldi.

Güney Afrika’da yapılan bir araştırma, varyant kaynaklıu hastaneye yatışların ve ciddi vakaların azaldığını gösterirken İskoçya ve Londra’dan gelen haber Omicron enfeksiyonları arasında daha düşük hastaneye yatış oranlarına işaret etti.

Bugün ABD’nin ekonomik veri cephesinde kişisel tüketim harcamaları için çekirdek fiyatların, Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,4 artması bekleniyor.

18 Aralık’ta sona eren haftada işsizlik maaşı başvurularının ise 205 bin olacağı tahmin ediliyor. İşsizlik maaşı için yeni başvuruda bulunan Amerikalıların sayısı, 11 Aralık’ta sona eren haftada 18 bin artarak 206 bine yükselmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu