Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pınar Et’in Derecelendirme Notu 9,36 Olurken Hisseler 5 Ayın Yükseğinde

Pınar Et'in kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,36 olarak teyit edilirken hisseler 5 ayın yükseğine ulaştı.
Pınar Et’in Derecelendirme Notu 9,36 Olurken Hisseler 5 Ayın Yükseğinde
Son Güncelleme: 
Yorum

Pınar Entegre Et ve Un San. A. Ş. kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirmesine yönelik açıklamada bulundu.

Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet izni bulunan, derecelendirme kuruluşu SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. Pınar Et için yönetim derecelendirme notunu 9,36 (%93,59) olduğunu teyit etti.

Artıda işlem gören PETUN kodlu hisse senetleri Haziran sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.
Pınar Et Hisse 18,37 TL
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 17,91 Türk lirasından alıcı bulan PETUN hisseleri, bugüne 17,93 TL ile başlayıp açılışta 18,37 TL’yi gördü. Sonrasında yukarı yönlü hareket ederken 18,36 TL’ye kadar çıktı.

Son verilere göre Pınar Et hisseleri haftalık yüzde 5 değerlenirken aylık bazda yüzde 13 oranında artış kaydetti. Uzun vadeli performansı aynı derecede iyimser olmayan hisseler yıllık bazda yüzde 15’e yakın düştü.

KAP açıklamasında, Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ve Yönetim Kurulu alt kategorilerinin ağırlıklandırılması ile 9,36 olarak belirlenen kurumsal yönetim derecelendirme notunun söz konusu alt kategoriler itibarıyla dağılımının sırasıyla “89,34”, “95,05”, “98,33” ve “93,57” olduğu aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu